Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Itálie : Z cesty za uměním. 1. a 2. [díl].

Neumann, Jaromír
2., rev. a dopln. vyd. Odeon, 1979. 2 sv

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. ITÁLIE 1, 2 - CESTY ZA UMĚNÍM
  ITÁLIE 1, 2 - CESTY ZA UMĚNÍM (Jaromír NEUMANN)
  1978 - 1979, 2. VYDÁNÍ, 320 + 444 STRAN, CELOPLÁTĚNÉ VAZBY S PŘEBALY, KŘÍDOVÝ PAPÍR, VELMI DOBRÝ STAV První díl zahrnuje umělecké památky Říma, Neapole a Pompejí. Druhý díl zahrnuje umělecké památky Toskánska, Florencie, Padovy a Benátek. Plně sjednocený historický a cestopisný esejistický výklad, v němž charakteristiky měst, uměleckých celků a osobností se střídají s osobními dojmy, postřehy a zároveň i historickými úvahami. Autor začíná návštěvou Paesta, kde architektonicky lze postihnout ráz řeckého umění a jeho přínos italské pevnině. V Pompejích sleduje působení řecké kultury na římské prostředí. Procházka neapolskými ulicemi ukazuje složité vztahy tohoto města i celé Itálie k evropským dějinám. Těžištěm díla je Řím, v němž zanechaly stopy všechny dějinné éry. Cesta na sever do toskánských měst, především do Florencie, obsahuje podrobné vylíčení zrodu renesance a jejího rozvoje v dílech umělců, kteří patří k největším ve světovém umění. Putování směruje pak přes Bolognu a Padovu do Benátek, střediska umění od renesance až po rokoko. Publikace se uzavírá poznáním, že na konci 18. stol. leží závěr epochy, kdy italské umění mělo v celoevropském měřítku vedoucí význam.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 399 Kč
 2. Itálie z cesty za uměním II, Jaromír Neumann
  - 1979
  Vydavatelství, nakladatelství: Vydal Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, Praha roku 1979 ? Počet stran: 439 ? Stav: dobrý stav, poškozený obal ? ? Ilustrace, přílohy: černobílé ilustrace v textu ? klíčová slova, poznámky: -
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 200 Kč
 3. Itálie I., II.
  Neumann Jaromír - 1979
  výborný stav, vydavatel: Odeon, rok vydání :1979, vydání: 2, přebal: lehce opotřebovaný, 2 svazky. Jeden svazek v původním kartonu.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 185 Kč