Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

I dejž to Pámbu holenkové.

Rachlík, František
7. vyd. Práce, 1960. 132, [4] s.
Edice: Románové novinky ; Sv. 131

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. I dejž to pámbu, holenkové od: František Rachlík
  - 1960
  I dejž to pámbu, holenkové od: František Rachlík. Líčení humorných příhod pana Randáka za prohnilé rakousko - uherské monarchie, její bezduchou a morálně prohnilou šlechtu a tvrdý život prostého člověka. Životní osudy a příběhy pana Randáka, jsou sledem událostí, rozmarných příhod a veselých situací, jež na životní pouti potkávají pana Randáka. Sledujeme veselého hrdinu od jeho dětství přes učednická léta u místního ševče, dlouhý vandr, spoluúčast na venkovské kapele, službu u panstva pod Alpami, přátelství s Vojtíškem Pašulou až po návrat do rodné Loučné. Randák vypráví své zážitky s vervou, rád uděluje i různá poučení, je shovívavý k lidským slabostem, ne však k špatnostem. Je to typ lehkomyslného krajánka, jemuž je příroda nade všecky statky světa, věčný tulák, z něhož však často mluví i hluboká životní zkušenost. Rok vydání: 1960, 1. vydání originálu: 1940 Počet stran: 132
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 82 Kč
 2. I dejž to Pámbu holenkové
  Rachlík, František - 1960
  Práce 1960, ucházející
  Řada rozmarných příběhů sepjatých švejkovskou postavou vypravěče Randáka, který hovorovou češtinou vzpomíná na vojenskou službu, na svou kariéru lokaje u opilého barona a na tulácký návrat do rodné vsi.
  Moudivláčkův antikvariát [internet] - 30 Kč
 3. I dejž to pámbu holenkové
  - 1960
  F.. Rachlík - 1960 Poutavý a humorný román, který ukazuje poměry na sklonku starého Rakouska s jeho degenerující šlechtou, i tvrdý život prostého chudého člověka.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 29 Kč