Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Hvězdný hrad : kniha o Bohu a astronomii.

Joven, Enrique
Vyd. 1. Jota, 2010. 362 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Hvězdný hrad - Kniha o Bohu a astronomii
  Joven Enrique - 2010 - 363 stran, 1.vydání str.
  Výprava za odhalením jedné z největších záhad středověku je literární bonbonek, který umně kloubí fakta s fikcí a poutavou formou seznamuje čtenáře se světem středověké vědy.Mladý kněz Hector pracuje jako učitel matematiky a fyziky na jezuitské škole v provinčním španělském městečku. Ve volném čase se věnuje luštění Voynichova rukopisu, ilustrované knihy z patnáctého století (dnes v majetku Yaleovy univerzity) napsané neznámým jazykem. Se svými přáteli z on-line skupiny nadšenců se snaží vypátrat tajemství další knihy, popisující fascinující období v dějinách vědy, kdy velikání jako Johannes Kepler a Tycho Brahe mílovými kroky posouvali naše poznání vesmíru. Fakt, že Tycho zemřel za podivných okolností, je jedním z mnoha, jež uvedou do pohybu řadu záhadných událostí spojených s oběma knihami. Byl Tycho Brahe zavražděn Keplerem? Obsahuje tajemný rukopis nějaké esoterické poselství, nebo se jedná o pouhý podvrh? Enrique Joven (1964. Zaragoza) je povoláním astrofyzik. Kniha o Bohu a astronomii je jeho druhým románem. Výprava za odhalením jedné z největších záhad středověku je literární bonbonek, který umně kloubí fakta s fikcí a poutavou formou seznamuje čtenáře se světem středověké vědy. Booklist Pro české čtenáře je kniha mimořádně zajímavá i tím, že příběh tajuplného rukopisu je spojován s největšími středověkými astrology působícími na pražském dvoře císaře Rudolfa II.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 140 Kč
 2. Hvězdný hrad
  Enrique Joven - 2010
  Kniha o Bohu astronomii. Román se zabývá záhadou tzv. Vojničova rukopisu, bohatě ilustrovaného svazku, starého přibližně pět set let, jehož magický text je napsán neznámým jazykem. Dnes je uložen na americké yalské univerzitě a dosud nebyl rozluštěn. V celém světě nyní existuje jak spousta amatérských badatelů, tak i vědeckých pracovníků, kteří se pokouší záhadu této knihy vysvětlit. Vydalo nakl. Jota, Brno 2010. Původní pevná vazba s přebalem. Rozměry: 15 x 22 cm, 362 stran, vydání první. Pěkný stav(viz foto). EAN: 9788072177257.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 3. stejná vydání

  Hvězdný hrad


  kniha o Bohu a astronomii
  Hvězdný hrad
  Joven, Enrique - 2010 - 362 s. str.
  Jota, Brno 2010, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 120 Kč
 4. stejná vydání

  Hvězdný hrad


  kniha o Bohu a astronomii
  Hvězdný hrad
  Joven, Enrique - 2010 - 362 s. str.
  Jota, Brno 2010, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Román se zabývá záhadou tzv. Vojničova rukopisu, bohatě ilustrovaného svazku, starého přibližně pět set let, jehož magický text je napsán neznámým jazykem. Dnes je uložen na americké yalské univerzitě a dosud nebyl rozluštěn. V celém světě nyní existuje jak spousta amatérských badatelů, tak i vědeckých pracovníků, kteří se pokouší záhadu této knihy vysvětlit. Mezi ně patří i hlavní hrdina a vypravěč příběhu jezuitský kněz Hector, jenž je zároveň učitelem fyziky a matematiky. Jeho pátrání po odhalení tajemné písemnosti ho dokonce zavede až ke slavnému německému astronomovi Johannu Keplerovi, jehož osud se s Vojničovým rukopisem dramaticky protne na počátku sedmnáctého století na dvoře císaře Rudolfa II. v Praze. Joven dovedně spojuje v tomto díle strohou řeč faktů se zcela fiktivními předpoklady: na jedné straně podává například svědectví o počátcích kosmogolických nauk, na druhé zkoumá i spekulativní tezi, zda by vyřešení tohoto rébusu přineslo nezvratný důkaz o přímém zásahu Boha do vývojové evoluce.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 100 Kč
 5. Hvězdný hrad - kniha o Bohu a astronomii
  Joven, Enrique - 2010 - 362 s. str.
  Jota, Brno 2010, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: Dobrý.
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 70 Kč
 6. Hvězdný hrad (Kniha o Bohu a astronomii)
  Enrique Joven - 2010 - 364 str.
  Jota, Brno, téměř výborný stav, orig. karton. vazba s přebalem, ten je nepatrně odřený, překlad Simoneta Dembická, 1. vydání, 364 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 7. Hvězdný hrad (Kniha o Bohu a astronomii)
  Enrique Joven - 2010 - 364 str.
  Jota, Brno, téměř výborný stav, orig. karton. vazba s přebalem, ten s rýhami, překlad Simoneta Dembická, 1. vydání, 364 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 102 Kč
 8. Hvězdný hrad
  JOVEN, E. - 2010
  Jota 2010, 1. vyd. Vazba tuhá, s přebalem. Výborný stav.
  Antikvariát Jitky Čížkové (Česká Lípa) - 125 Kč
 9. Hvězdný hrad / Kniha o Bohu a astronomii
  Joven, Enrique - 2010
  Jota, Brno 2010.
  Vazba: pův. kart.
  Velmi dobrý stav s obálkou.
  eAntikvariat.cz - Ant. Pod Svícnem (Frýdek-Místek) - 100 Kč
 10. Hvězdný hrad
  Joven, Enrique - 2010 - 364 str.
  přeložila S. Dembická
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 60 Kč
 11. Hvězdný hrad (Kniha o Bohu a astronomii)
  Enrique Joven - 2010
  Jota 2010
  výborný stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč