Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Hrdinný kapitán Korkorán : pro čtenáře od deseti let.

Assollant, Alfred; Kocourek, Vítězslav; il. Neuville, Alphonse de
4. vyd. Albatros, 1991. 217 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Hrdinný kapitán Korkorán
  Alfred Assollant - 1991 - 224 str.
  Příběh románu Hrdinný kapitán Korkorán se odehrává v druhé polovině 19. století. Začíná v Lyonské akademii věd, která hledá vhodného muže, jenž by v Indii našel vzácnou posvátnou knihu Gurukaramtu. Přihlásí se námořní kapitán René Korkorán, potomek prostých bretaňských rybářů. Ten je všude provázen věrnou tygřicí Jiskrou, kterou kdysi zachránil před krokodýlem. Přijde s ní i na půdu akademie, což vyvolá mezi ctihodnými akademiky velké pozdvižení. S hrdinným kapitánem se dostaneme do Indie, kde zažívá Korkorán mnohá dobrodružství, v nichž vždy vítězí a je až pohádkově nezranitelný, zatímco britští důstojníci jsou vykresleni jako neschopní hlupáci, kteří spoléhají především na vojenskou přesilu... Romantický příběh je svižně převyprávěn pro dnešní čtenáře. Obsahuje i důležité a stále platné poselství: v postavě kapitána Korkorána autor vytvořil typ statečného a čestného člověka, který nepodléhá rasové nadřazenosti a neváhá nasadit život za právo a spravedlnost.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 40 Kč
 2. Hrdinný kapitán Korkorán
  Alfred Assollant - 1991 - 217 str.
  Překlad: Vítězslav KocourekJazyk: českyRok vydání: 1991Vazba: brožovanáPočet stran: 217Stav: pěknáPodle značky v čísle produktu poznáte, kde se kniha nachází.ZR (např. an-123-ZR66) Zboží je v prodejně na žďárském nádraží - Chelčického 1.CE (např. an-321-CE25)Zboží je v prodejně v DM centru (Náměstí republiky).Ostatní značky (extern, SK, BY) znamenají, že zboží není v prodejně. Je nutno ho objednat!POKUD JE POČET KUSŮ 0, ZBOŽÍ NEMÁME!Další informace o zboží rádi poskytneme e-mailem info@mlha.gr nebo telefonicky: +420 776 484 404For additional information on any of our products, please contact us at: info@mlha.gr
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 40 Kč
 3. stejná vydání

  Hrdinný kapitán Korkorán


  pro čtenáře od deseti let
  Hrdinný kapitán Korkorán
  Assollant, Alfred Kocourek, Vítězslav , ill. Neuville, Alphonse de - 1991 - 217 s. str.
  Albatros, Praha 1991, 4. vyd., il.: Neuville, Alphonse de
  Vazba: brožovaná
  Stav: dobrý
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 40 Kč
 4. Hrdinný kapitán Korkorán
  Assollant, Alfred - 1991 - 217 s. str.
  Albatros, Praha 1991, 4. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: pěkný
  Příběh románu Hrdinný kapitán Korkorán se odehrává v druhé polovině 19. století. Začíná v Lyonské akademii věd, která hledá vhodného muže, jenž by v Indii našel vzácnou posvátnou knihu Gurukaramtu. Přihlásí se námořní kapitán René Korkorán, potomek prostých bretaňských rybářů. Ten je všude provázen věrnou tygřicí Jiskrou, kterou kdysi zachránil před krokodýlem. Přijde s ní i na půdu akademie, což vyvolá mezi ctihodnými akademiky velké pozdvižení.S hrdinným kapitánem se dostaneme do Indie, kde zažívá Korkorán mnohá dobrodružství, v nichž vždy vítězí a je až pohádkově nezranitelný, zatímco britští důstojníci jsou vykresleni jako neschopní hlupáci, kteří spoléhají především na vojenskou přesilu... Romantický příběh je svižně převyprávěn pro dnešní čtenáře. Obsahuje i důležité a stále platné poselství: v postavě kapitána Korkorána autor vytvořil typ statečného a čestného člověka, který nepodléhá rasové nadřazenosti a neváhá nasadit život za právo a spravedlnost.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 5. Hrdinný kapitán Korkorán
  Assollant, Alfred - 1991 - 217 s. str.
  Albatros, Praha 1991, 4. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 6. Hrdinný kapitán Korkorán
  - 1991 - 224 str.
  Assollant A., 1991 vydal Albatros, 224 str., ilustrace původní A.de Neuville, stav velmi dobrý, brož., Assollant A.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 40 Kč
 7. Hrdinný kapitán Korkorán
  A. Assollant - 1991 - 220 str.
  Vydáno 1991, brož., 220 stran, ilustrace, dobrý stav
  Antik-Variat.cz [Karlovice] - 50 Kč