Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Hominidé.

Sawyer, Robert J
Vyd. 1. Triton, 2006. 323 s.
Edice: Trifid ; sv. 105

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Neandrtálská odchylka komplet
  Sawyer Robert J.
  Díl 1. - Hominidé -
  Před desítkami tisíc let se náš svět rozdělil. V jedné verzi přežili naši předkové druhu Homo sapiens a položili základy dnešní moderní civilizace. Ve druhé však v boji o nadvládu zvítězili naši příbuzní, hominidé druhu Homo neanderthalensis, a postupně se vyvinuli v jakési Homo neanderthalensis sapiens s vlastní kulturou, civilizací a morálkou. Jeden z těchto moderních neandrtálců, kvantový fyzik Ponter Boddit, "propadne" během nepovedeného pokusu s kvantovým počítačem do našeho světa, kde je konfrontován s našim myšlením, chováním a způsobem života.
  Díl 2. - Lidé -
  Volné pokračování sci-fi románu, který se opět odehrává ve dvou světech, na Zemi a v jakémsi paralelním světě neandrtálců. Hlavní hrdina opouští svět lidí, vzpomínky na Mary, jež zůstala na té opačné straně, ho však poutají stále k ní.
  Na naléhání hlavního hrdiny se podaří znovuotevřít kvantový portál, kterým se Ponter Boddit dostane především k milované Mary, ale učiní tím také první krok k trvalé mezidruhové spolupráci. Díky jejich citu dochází k propojení Země s neandrtálským světem. Před hrdiny sci-fi románu se tak otevírají nejen nové možnosti, ale i problém sbližování dvou zcela odlišných kultur.
  Díl 3. - Míšenci
  Závěrečná kniha trilogie Neandrtálská odchylka. Ve třetím dějství neandertálské trilogie posílá autor Mary Vaughanovou na neandertálský svět a staví ji hned před několik životních rozhodnutí najednou. Má se nechat rozvést s bývalým manželem, a vysloužit si tím exkomunikaci z katolické církve? Dokáže se smířit s tím, že po zbytek života uvidí Pontera jen čtyři dny v měsíci? A bude schopná sdílet mezitím domácnost i lože s jinou ženou? Musí se také rozhodnout, zda dítě, které s Ponterem plánuje, bude z genetického hlediska barast či gliksin a především, zda bude obdařeno „božím orgánem", tedy schopností náboženských prožitků.
  Jednotlivě vydáváno v letech 2006 - 2008
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 720 Kč