Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Holoubek : Kněžská idyla.

Baar, Jindřich Šimon; Voříšková, Marie
11. vyd. Vyšehrad, 1969. 294, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Holoubek od Jindřich Šimon Baar
  - 1969
  Holoubek od Jindřich Šimon Baar. Román z farského prostředí, v němž se autor kriticky vyslovuje o tíživém celibátě a o vysoké církevní hierarchii. Příběh začíná u maturitní zkoušky, jak student Josef Holoubek, který je považován za premianta třídy, popadne u maturitní zkoušky z matematiky.. Je z toho velmi zklamán a jde do semináře, by se z něho později stal farář. Vydáno 1969. Stran 294. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 75 Kč
 2. Holoubek
  J. Š. Baar - 1969 - 295 str.
  Vyšehrad 1969. 295 stran
  Stav: pěkná
  graficky upravil František Řepa
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 60 Kč
 3. stejná vydání

  Holoubek


  kněžská idyla
  Holoubek
  Baar, Jindřich Šimon - 1969 - 294 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1969, 11. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Román z farského prostředí, v němž se autor kriticky vyslovuje o tíživém celibátě a o vysoké církevní hierarchii.Příběh začíná u maturitní zkoušky, jak student Josef Holoubek, který je považován za premianta třídy, popadne u maturitní zkoušky z matematiky.. Je z toho velmi zklamán a jde do semináře, by se z něho později stal farář.V semináři se potká mnoho přátel a zažívá mnoho zábavných i ponurých příhod.Po svých studií odchází do vesnice Markova, aby tam pomáhal tamějšímu knězi hospodařit. Velebníček Holoubek je v Markově velmi šťasten, obhospodařuje svoji zahrádku, chodí do školy učit děti a věnuje se sledováním zvěře v lese. Ale pouze do té chvíle, kdy přijde oznámení o tom, že v Třešticích umřel farář a on má nastoupit na jeho místo.Není to žádná hračka, jak si myslel ze začátku. Tamější obyvatelé nemají moc v lásce kostel, víru a ani faru. Holoubek se však nevzdává.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 4. stejná vydání

  Holoubek


  kněžská idyla
  Holoubek
  Baar, Jindřich Šimon - 1969 - 294 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1969, 11. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Román z farského prostředí, v němž se autor kriticky vyslovuje o tíživém celibátě a o vysoké církevní hierarchii.Příběh začíná u maturitní zkoušky, jak student Josef Holoubek, který je považován za premianta třídy, popadne u maturitní zkoušky z matematiky.. Je z toho velmi zklamán a jde do semináře, by se z něho později stal farář.V semináři se potká mnoho přátel a zažívá mnoho zábavných i ponurých příhod.Po svých studií odchází do vesnice Markova, aby tam pomáhal tamějšímu knězi hospodařit. Velebníček Holoubek je v Markově velmi šťasten, obhospodařuje svoji zahrádku, chodí do školy učit děti a věnuje se sledováním zvěře v lese. Ale pouze do té chvíle, kdy přijde oznámení o tom, že v Třešticích umřel farář a on má nastoupit na jeho místo.Není to žádná hračka, jak si myslel ze začátku. Tamější obyvatelé nemají moc v lásce kostel, víru a ani faru. Holoubek se však nevzdává...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 5. Holoubek
  Jindřich Šimon Baar - 1969 - 294 str.
  váz., 294 str., vyd. v r. 1969Román z farského prostředí, v němž se autor kriticky vyslovuje o tíživém celibátě a o vysoké církevní hierarchii.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 60 Kč
 6. stejná vydání

  Holoubek


  kněžská idyla
  Holoubek
  Baar, Jindřich Šimon - 1969 - 294 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1969, 11. vyd.
  Vazba: vázaná s obálkou
  Antikvariát Jirásek a spol. (Havlíčkův Brod) - 48 Kč
 7. Holoubek
  - 1969 - 294 str.
  Baar J.Š., 1969 vydal Vyšehrad, 294 str., stav velmi dobrý, vázaná s obálkou, Baar J.Š.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 30 Kč