Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Hitlerovi padělatelé : jak švýcarští, američtí a židovští agenti SS napomáhali praní falešných peněz.

Elam, Shraga
1. vyd. Chvojkovo nakladatelství, 2000. 222 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Hitlerovi padělatelé
  Shraga Elam - 2000 - 222 str.
  Jak švýcarští, američtí a židovští agenti SS napomáhali praní falešných peněz. Etapu, s níž jsme se v historii 2. světové války dosud nevypořádali, tvoří kolaborace Židú s SS, týkající se např. okruhu skupiny Wendig. Tato jednotka SS sídlící v Meranu měla příkaz k praní padělaných peněz ve velkém stylu. Peníze byly padělány v koncentračním táboře Sachsenhausen. Ústřední roli v činnosti této skupiny sehrál Žid Jaacov Levi alias Jaac van Harten: právě on pomáhal ke konci války zachraňovat Židy-a současne financovat nacistické únikové cesty. Obsah: Akce Bernhard, Blaschke v Lichtenštejnsku, Hrabě Ciano, Souvislost s Židy, Van Hartenovi, Aféra Becher - Kastner, Van Hartenovi se stěhují do Meranu, Van Harten a bratři Manserové, Operace Sunrise, Dulles vyjednává s Hottlem, Van Hartenovi po válce, Schwendt po válce, Vatikánské ratlines. Vydalo Chvojkovo nakladatelství, Praha 2000. Vydání první. Stran 222. Původní pevná vazba s přebalem, stav velmi dobrý(viz obr.). Rozměry: 15 x 21 cm. EAN: 9788086183213.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 2. stejná vydání

  Hitlerovi padělatelé


  jak švýcarští, američtí a židovští agenti SS napomáhali praní falešných peněz
  Hitlerovi padělatelé
  Elam, Shraga - 2000 - 222 s. str.
  Chvojkovo nakladatelství, Praha 2000, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Jak švýcarští, američtí a židovští agenti SS napomáhali praní falešných peněz. Etapu, s níž jsme se v historii 2. světové války dosud nevypořádali, tvoří kolaborace Židů s SS, týkající se např. okruhu skupiny Wendig. Tato jednotka SS sídlící v Meranu měla příkaz k praní padělaných peněz ve velkém stylu. Peníze byly padělány v koncentračním táboře Sachsenhausen. Ústřední roli v činnosti této skupiny sehrál Žid Jaacov Levi alias Jaac van Harten: právě on pomáhal ke konci války zachraňovat Židy-a současne financovat nacistické únikové cesty.Obsah: Akce Bernhard, Blaschke v Lichtenštejnsku, Hrabě Ciano, Souvislost s Židy, Van Hartenovi, Aféra Becher - Kastner, Van Hartenovi se stěhují do Meranu, Van Harten a bratři Manserové, Operace Sunrise, Dulles vyjednává s Hottlem, Van Hartenovi po válce, Schwendt po válce, Vatikánské ratlines.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 100 Kč
 3. Hitlerovi padělatelé
  Shraga Elam - 2000 - 222 str.
  Chvojkovo nakladatelství, dobrý stav, přebal v krajích výrazně potrhaný, stránky nažloutlé, kartonová vazba s lesklým přebalem, první vydání, 222 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 4. Hitlerovi padělatelé
  Shraga Elam - 2000 - 222 str.
  Chvojkovo nakladatelství, výborný stav, kartonová vazba s lesklým přebalem, první vydání, 222 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč