Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Gentium salutis reparator : Comenii de pacis instituendae culturaeque universalis propagandae beneficiis cogitationes = Posel míru a blaha národů : Komenského myšlenky o dobrodiní míru a všeobecné vzdělanosti.

Komenský, Jan Amos
1. vyd. SPN, 1956. 142, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Gentium salutis reparator Comenii de pacis instituendae culturaeque universalis propagandae beneficiis cogitationes - Posel míru a blaha národů
  Johann Amos Comenius - 1956
  Latinský a český text dvou spisů: "Anděla míru" z roku 1667 a "Štěstí národa" věnovaného Jiřímu Rákóczimu. V obou obsahově odlišných pracích se projevuje autorův pozorovatelský talent a empirický přístup k všenápravné thematice o neoprávněnosti, zhoubnosti a zbytečnosti válek. V obou spisech tkví základ Komenského filosofického rozboru "věcí lidských" a způsobu jeho nazírání na základní proudy moderního státoprávního myšlení. V papírovém obalu 142, [2] s. ; 4°
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 200 Kč
 2. Gentium Salutis Reparator. Posel míru a blaha národů.
  J.A. Comenius - 1956 - 142 str.
  SPN 1956. 142 stran
  Stav: hezká (2/5)
  Komenského myšlenky a dobrodiní míru a všeobecné vzdělanosti. Kniha má pevnou, celokoženou vazbu, je v kartónovém obalu. První vydání, 142 stran, dřevoryt Bohdana Laciny. Na titulní straně je věnování - viz foto.
  Antikvariát Opava (Opava) - 200 Kč
 3. GENTIUM SALUTIS REPARATOR, POSEL MÍRU A BLAHA NÁRODŮ

  Gentium salutis reparator Comenii de pacis instituendae culturaeque universalis propagandae beneficiis cogitationes. Posel míru a blaha národů, Komenského myšlenky O Dobrodiní míru a všeobecné vzdělanosti. Plátěná vazba, 142 stran. Dobrý stav.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 200 Kč
 4. J. A. Comenius Gentium salutis reparator - Posel míru a blaha národů
  Komenský, Jan Amos - 1956 - 142 str.
  dvojjazyčný latinský a český text
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 260 Kč