Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Filosofický slovník pro samouky, neboli, Antigorgias.

Neff, Vladimír
Družstevní práce, 1948. 520 s.
Edice: Svět. Nová řada

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 520 str.
  Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias napsal autor jako „laik laikům“, aby jim pomohl – poučen vlastními zkušenostmi – proniknout do světa filozofie. Filozofii se začal věnovat v letech druhé světové války, protože chtěl napsat román, v němž měl vystupovat i učený klerik: „Studoval jsem tedy vědu náboženskou, čili teologii. Jenže teologie se nedá pochopit bez znalosti antické filozofie. Studoval jsem tedy předsokratiky, pak Platona, Aristotela. Když už jsem studoval Aristotela, zajímalo mě, jak to s filozofií bylo dál, od Descarta ke Spinozovi, od Locka k Berkeleymu a Humovi, od Kanta k Hegelovi až po Marxe. Ve válečných letech mu pomáhalo „zachraňovat upadající víru v člověka zkoumání idejí, jež světu přinesli největší z těch, již mysleli a myslí, a již věděli a vědí“. Ve vtipném a čtivém slovníku-úvodu do filozofie se Neff hlásí ke kritickému realismu; výraz „Antigorgias“ napovídá odmítnutí filozofického skepticismu. (Sofista Gorgias totiž proslul výrokem, že 1. nic není, 2. je-li něco, je to nepoznatelné, 3. je-li to poznatelné, nelze to vyjádřit a sdělit.) Slovník poprvé vyšel v r. 1948 (s jeho „kritickou revizí“ autorovi pomohli Ludmila Koutníková, Bohuslav Koutník a Ludvík Svoboda); většina výtisků z vydání v r. 1968 byla po srpnu zničena; třetí (oficiálně druhé) opravenou a rozšířenou verzi vydala v r. 1993 (s doslovem Ondřeje Neffa) Mladá fronta. Vydalo Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze 1948. Svět, Nová řada LVI. Obálku, vazbu a úpravu navrhl. F. Muzika. Stran 520. Původní poloplátěná vazba se zlacením. Rozměry: 13 x 20 cm. Dobrý stav, lehce ušpiněné a odřené desky a hřbet, hřbet vyšisovaný (viz foto), na staně 208 vazba téměř rozlomená, podpis původního majitele.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 95 Kč
 2. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 520 str.
  Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias napsal autor jako „laik laikům“, aby jim pomohl – poučen vlastními zkušenostmi – proniknout do světa filozofie. Filozofii se začal věnovat v letech druhé světové války, protože chtěl napsat román, v němž měl vystupovat i učený klerik: „Studoval jsem tedy vědu náboženskou, čili teologii. Jenže teologie se nedá pochopit bez znalosti antické filozofie. Studoval jsem tedy předsokratiky, pak Platona, Aristotela. Když už jsem studoval Aristotela, zajímalo mě, jak to s filozofií bylo dál, od Descarta ke Spinozovi, od Locka k Berkeleymu a Humovi, od Kanta k Hegelovi až po Marxe. Ve válečných letech mu pomáhalo „zachraňovat upadající víru v člověka zkoumání idejí, jež světu přinesli největší z těch, již mysleli a myslí, a již věděli a vědí“. Ve vtipném a čtivém slovníku-úvodu do filozofie se Neff hlásí ke kritickému realismu; výraz „Antigorgias“ napovídá odmítnutí filozofického skepticismu. (Sofista Gorgias totiž proslul výrokem, že 1. nic není, 2. je-li něco, je to nepoznatelné, 3. je-li to poznatelné, nelze to vyjádřit a sdělit.) Slovník poprvé vyšel v r. 1948 (s jeho „kritickou revizí“ autorovi pomohli Ludmila Koutníková, Bohuslav Koutník a Ludvík Svoboda); většina výtisků z vydání v r. 1968 byla po srpnu zničena; třetí (oficiálně druhé) opravenou a rozšířenou verzi vydala v r. 1993 (s doslovem Ondřeje Neffa) Mladá fronta. Vydalo Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze 1948. Svět, Nová řada LVI. Stran 520. Původní poloplátěná vazba se zlacením. Rozměry: 14 x 20 cm. Dobrý stav, lehce ušpiněné a mírně odřené desky a hřbet (viz foto), mírně ušpiněná vazba.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 3. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 521 str.
  Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias napsal autor jako „laik laikům“, aby jim pomohl – poučen vlastními zkušenostmi – proniknout do světa filozofie. Filozofii se začal věnovat v letech druhé světové války, protože chtěl napsat román, v němž měl vystupovat i učený klerik: „Studoval jsem tedy vědu náboženskou, čili teologii. Jenže teologie se nedá pochopit bez znalosti antické filozofie. Studoval jsem tedy předsokratiky, pak Platona, Aristotela. Když už jsem studoval Aristotela, zajímalo mě, jak to s filozofií bylo dál, od Descarta ke Spinozovi, od Locka k Berkeleymu a Humovi, od Kanta k Hegelovi až po Marxe. Ve válečných letech mu pomáhalo „zachraňovat upadající víru v člověka zkoumání idejí, jež světu přinesli největší z těch, již mysleli a myslí, a již věděli a vědí“. Ve vtipném a čtivém slovníku-úvodu do filozofie se Neff hlásí ke kritickému realismu; výraz „Antigorgias“ napovídá odmítnutí filozofického skepticismu. Vydala Družstevní práce, Praha 1948. Stran 521. Původní poloplátěná vazba. Rozměry: 14 x 21 cm. Dobrý stav, lehce odřené a mírně ušpiněné desky a hřbet (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 4. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 521 str.
  Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias napsal autor jako „laik laikům“, aby jim pomohl – poučen vlastními zkušenostmi – proniknout do světa filozofie. Filozofii se začal věnovat v letech druhé světové války, protože chtěl napsat román, v němž měl vystupovat i učený klerik: „Studoval jsem tedy vědu náboženskou, čili teologii. Jenže teologie se nedá pochopit bez znalosti antické filozofie. Studoval jsem tedy předsokratiky, pak Platona, Aristotela. Když už jsem studoval Aristotela, zajímalo mě, jak to s filozofií bylo dál, od Descarta ke Spinozovi, od Locka k Berkeleymu a Humovi, od Kanta k Hegelovi až po Marxe. Ve válečných letech mu pomáhalo „zachraňovat upadající víru v člověka zkoumání idejí, jež světu přinesli největší z těch, již mysleli a myslí, a již věděli a vědí“. Ve vtipném a čtivém slovníku-úvodu do filozofie se Neff hlásí ke kritickému realismu; výraz „Antigorgias“ napovídá odmítnutí filozofického skepticismu. Vydala Družstevní práce, Praha 1948. Stran 521. Původní poloplátěná vazba. Rozměry: 14 x 21 cm. Dobrý stav, lehce odřené desky (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 5. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  - 1948
  V. Neff - 1948 Jak už název napovídá, jedná se o přehledný slovník základních filozofických pojmů a důležitých osobností z oblasti filozofie. Autor se snaží o snadné pochopení složitých filozofických výkladů, tudíž je kniha psána velmi čtivě. I když je kniha podávána jako objektivní, čtenář se neubrání chvilkovému pocitu autorovy subjektivity.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 80 Kč
 6. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 520 str.
  Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze 1948. Svět, Nová řada LVI. Obálka a vazba F. Muzika. Stran 520. Původní poloplátěná vazba s přebalem, ten ušpiněný, odřený, na hřbetu vyšisovaný, potrhaný a ze spodní části podlepovaný jinak stav dobrý (viz obr.). Rozměry: 14 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 7. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias - Vladimír Neff
  - 1948
  Vydavatelství, nakladatelství: vydalo v roce 1948 Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze ? Počet stran: 520 ? Stav: natržené na krajích knihy - dole a nahoře ? Ilustrace, přílohy: - ? klíčová slova, poznámky: -
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 150 Kč
 8. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír , ill. bez il. - 1948 - 520 str.
  Družstevní práce Praha 1948 , bez il.
  OPpl s obálkou - Obálku, vazbu a úpravu navrhl Fr. Muzika. Obálka se stopami použití, na hranách na několika místech trochu natržena, jinak stav pěkný.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 100 Kč
 9. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 524 str.
  Nakladatelská vazba, 203x130, na předsádce vlepeno ex libris , pár listů s pomačkaným okrajem, na zadní straně přilepen štítek s číslem, jinak dobrý stav
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 70 Kč
 10. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 520 str.
  Družstevní práce, Praha, velmi dobrý stav, vazba je ušpiněná a odřená, zažloutlé listy, orig. celoplátěná vazba bez přebalu, úprava František Muzika, 520 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 80 Kč
 11. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948
  Vazba: Vazaná
  Stav: Zachovalá
  Kniha nemá přebal.
  Antikvariát S (Humpolec) - 60 Kč
 12. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948
  Vazba: původní bez obálky
  Stav: dobrý,prasklá vazba
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 90 Kč
 13. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948, 520 s.
  Vazba: původní bez obálky
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 150 Kč
 14. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 200 Kč
 15. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948, 520 s.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný,obálka poškozena
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 70 Kč
 16. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948, 520 s.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Pěkný,mírně poškozená obálka
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 70 Kč
 17. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948
  Vazba: původní
  Stav: dobrý
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 100 Kč
 18. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  - 1948 - 520 str.
  Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias Jak už název napovídá, jedná se o přehledný slovník základních filozofických pojmů a důležitých osobností z oblasti filozofie. Autor se snaží o snadné pochopení složitých filozofických výkladů, tudíž je kniha psána velmi čtivě. I když je kniha podávána jako objektivní, čtenář se neubrání chvilkovému pocitu autorovy subjektivity. Rozměr: 13.5x20.5x3.5cm Možnost zasílání do zahraničí! poštovné dle české pošty. Stav: ...
  Aukro (knihyzlin, Zlín) - 199 Kč (aukce)
 19. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948
  1948
  Vazba: Pevná
  Stav: Dobrý
  Antikvariát Avion (Liberec) - 80 Kč
 20. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948 - 522 str.
  Družstevní práce, Praha, dobrý stav, desky hodně prohnuté, zažloutlé, naražené hrany, odřené, polopl. vazba, 522 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 55 Kč
 21. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948
  Družstevní Práce, Praha 1948.
  Vazba: pův. celopl.
  dobrý stav, základy filozofie a orientace v jejích směrech pro laika
  eAntikvariat.cz - Ant. Pod Svícnem (Frýdek-Místek) - 160 Kč
 22. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948 - 524 str.
  Družstevní práce 1948
  úprava Fr. Muzika
  524 strany, pv
  1. vydání
  Levný antikvariát (Ostrava) - 99 Kč
 23. Filosofický slovník pro samouky, neboli, Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 s. str.
  Družstevní práce, V Praze 1948
  Vazba: vázaná s obálkou
  Antikvariát Jirásek a spol. (Havlíčkův Brod) - 70 Kč
 24. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 str.
  OPpl. bez ob.
  Knížky.com (Praha 1) - 100 Kč
 25. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, pv s o, o. mírně opravovaná
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 130 Kč
 26. Filosofický slovník pro samouky - antigoras
  Vladimír Neff - 1948 - 484 str.
  Družstevní práce 1948. 484 stran
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 165 Kč
 27. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff, Vladimír - 1948 - 520 str.
  Družstevní práce 1948
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 80 Kč
 28. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, původní vazba
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 130 Kč
 29. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, původní vazba
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 30. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družst. práce 1948. Bez obálky.
  Antikvariát Náchod (Náchod) - 120 Kč
 31. Filosofický slovník pro samouky, neboli, Antigorgias
  Vladimír Neff - 1948
  520 s. ; 8°
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 150 Kč
 32. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, pv
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 80 Kč
 33. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, pv
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 135 Kč
 34. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, pv
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 35. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948, pv
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 36. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  Družstevní práce 1948
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 37. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  vyd. Družstevní práce
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 40 Kč
 38. Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
  Neff Vladimír - 1948
  vyd. Družstevní práce
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 80 Kč
 39. Filosofický slovník pro samouky neboli antigorias
  Neff Vl. - 1993
  MF 1993, výborný stav
  Antikvariát Jiří Hrách (Praha 7) - 80 Kč