Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Dobyvatel : [Román o Cortezově tažení do Mexika.

Olbracht, Ivan
4. vyd.,, v Čs. spis. 2. vyd. Československý spisovatel, 1960. 489, [7] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. DOBYVATEL - Ivan Olbracht

  vazba tvrdá s obálkou, ta je poškozená, kniha v pořádku 4. vydání, v ČS druhé, náklad 20 000, 490 stran Dobyvatel, román-dějiny o Cortézově tažení do Mexika v 16. století, o jeho vzestupu a pádu, byl poprvé vydán v roce 1947. Řadí se mezi Olbrachtovy literární adaptace. Předlohou ke knize bylo slavné dílo americkho dějepisce Williama Prescotta "Dějiny dobytí Mexika" z roku 1843, líčící historii španěských výbojů v Americe. Toto dílo převádí Olbracht do roviny umělecké., přibližuje se románové formě. Přesně zachovává historická fakta, zachycuje v plné míře dramatičnost dějinného konfliktu dvou odlišných civilizací, a zároveň dokresluje děj, charakterizuje prostředí s stylizuje postavy. "Dobyvatel" je tak nejen věrně vylíčenou historií, ale i barvitým, moderně pojatým románem. Životopis Ivan Olbracht, vlastním jménem Kamil Zeman, byl levicově zaměřený český spisovatel, publicista, novinář a překladatel německé prózy, od roku 1947 národní umělec. Studoval na gymnáziu ve Dvoře Králové a vysokou školu v Praze a v Berlíně. Olbrachtovým otcem byl neméně slavný spisovatel a advokát Antal Stašek.Olbracht studoval v Berlíně práva, pak přešel na filosofickou fakultu do Prahy. Studium však nedokončil a začal se věnovat žurnalistice.Od roku 1905 působil jako redaktor sociální demokracie ve Vídni v Dělnických listech, později v Praze v Právu lidu. Své knihy začal vydávat až později. Ivan Olbracht vstoupil roku 1921 do KSČ a začal působit jako komunistický novinář, především v Rudém právu.Ivan Olbracht byl zapáleným komunistou, během okupace působil v ilegálním vedení Komunistické strany. Byl dvakrát vězněn poprvé roku 1926 ve Slezské Ostravě a podruhé roku 1928 na Pankráci. Přes své levicové přesvědčení však v roce 1929 podepsal Manifest 7, což byl protest sedmi umělců proti novým názorům Komunistické strany a ze strany vystoupil. Od roku 1931 pobýval v Podkarpatské Rusi, kde mimo jiné čerpal materiál pro své povídky.Na Podkarpatské Rusi založil Olbracht Komitét pro záchranu pracujícího lidu Podkarpatské Rusi, do kterého se přihlásilo mnoho osobností kulturního světa (např. František Xaver Šalda, Vítězslav Nezval Vítězslav Nezval[26.5.1900-6.4.1958] - ). Od května 1945 pracoval v tiskovém odboru ministerstva informací. I po válce se hlásil ke komunistické straně. Od roku 1945 byl členem ÚV KSČ a později i poslancem Národního shromáždění.Olbracht často psal o lidech na okraji společnosti (O zlých samotářích), ale i levicově zaměřené knihy (Anna proletářka). Nejznámější knihou tohoto autora je však nepochybně Nikola Šohaj, loupežník. Jeho sloh se vyznačuje výraznou psychologickou charakteristikou. Olbracht používá mnoho slovních obratů, jasných a výstižných výrazů, které ho navzdory jeho politickým dílům řadí mezi naše významné literární autory.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 22 Kč
 2. Dobyvatel
  Olbracht Ivan - 1960 - 489 str.
  Rok vydání: 1960Počet stran: 489Stav: dobrýVazba: Žánr: beletrieTOTO ZBOŽÍ NENÍ V PRODEJNĚ! JEDNÁ SE O TITUL OD EXTERNÍHO DODAVATELE!Pokud nechcete zboží zaslat, ale vyzvednout, je nutné udělat objednávku na osobní odběr.Další informace o zboží rádi poskytneme e-mailem info@mlha.gr nebo telefonicky: +420 776 484 404.For additional information on any of our products, please contact us at: info@mlha.grPOKUD JE POČET KUSŮ 0, ZNAMENÁ TO, ŽE ZBOŽÍ NEMÁME!(Takové zboží lze dohledat z jiných vyhledávačů, ale standardně se již v našem e-shopu nezobrazuje.)
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 50 Kč
 3. Dobyvatel od Ivan Olbracht
  - 1519
  Dobyvatel od Ivan Olbracht. Historický román o španělském dobyvateli Hernandu Cortésovi. který r. 1519 ve službách španělského krále Karla V. připlouvá s 11 loďmi ke břehům Mexika a postupně ho dobývá: zmocňuje se pobřeží, proniká do vnitrozemí, podrobuje si domorodé kmeny, zajímá mexického císaře, kolonizuje zemi, je jmenován místodržitelem Mexika, později v... Vydáno 1960. stran 490. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 98 Kč
 4. Dobyvatel
  Ivan Olbracht - 1960 - 490 str.
  obálku navrhl Miroslav Váša
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 120 Kč
 5. Dobyvatel
  Olbracht, Ivan - 1960 - 489 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1960, 4. vyd.
  Vazba: vázaná s obálkou
  Antikvariát Jirásek a spol. (Havlíčkův Brod) - 40 Kč
 6. Dobyvatel
  Olbracht Ivan , ill. bez il., - 1960 - 490 str.
  původní vazba
  Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov) - 50 Kč
 7. Dobyvatel
  Olbracht, Ivan - 1960 - 489 str.
  OCpl. s ob.
  Knížky.com (Praha 1) - 60 Kč
 8. Dobyvatel
  Olbracht Ivan - 1960 - 489 str.
  Československý spisovateľ 1960
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.50 € / 41 Kč