Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Dobrodružství Toma Sawyera : četba pro žáky základních škol : pro čtenáře od 10 let.

Twain, Mark; Lhoták, Kamil
9. vyd. v Albatrosu. Albatros, 1989. 234 s., bar. il. příl
 1. Dobrodružství Toma Sawyera
  Twain Mark - 1989 - 237 stran, Ilustrace : Kamil Lhotak str.
  Tom Sawyer bydlí u tety Polly, protože je sirotek. Nerad chodí do školy a také nerad pracuje. Ale velmi rád prožívá dobrodružství. Jednou v pátek nejde do školy a jeho teta ho potrestá malováním plotu. On vymyslí lest na kamarády a tvrdí, že ho malování plotu baví a že to nesmí dělat jen tak někdo. Chlapci ho přemlouvají, aby mohli také natírat plot. On se tedy "nechá" přemluvit. Později je teta nadšená natřeným plotem a pustí ho ven. Tam Tom spatří dívku, která se později stane jeho novou spolužačkou. Ona se jmenuje Becky a Tom se do ní zamiluje. Tom se kamarádí s Huckem, chlapcem, který nechodí do školy, nemá rodiče a nemyje se. Jedné noci se Tom a Huck vydali na hřbitov. Byli zde svědky toho, jak indián Joe zavraždil doktora a Muff Potter stál opodál. Chlapci to nikomu neřekli, protože se báli. Jednou se vydali Tom, Huck a Joe Harper, který byl rozzlobený na svou matku, na druhou stranu řeky. Zůstali zde, protože se nemuseli učit a mohli si hrát. Ale když zjistili, že si lidé myslí, že jsou mrtví, tak se vrátili. Ve škole Becky zašpinila učitelovu knihu a Tom to vzal na sebe. Becky mu byla vděčná a přestala se na něho zlobit. O letních prázdninách byl soud s Muffem Potterem. Chlapci mu chtěli pomoct, a tak řekli, co viděli na hřbitově, čímž se prokázala Potterova nevina. Jednou hledali Tom a Huck poklad ve starém domě blízko domu paní Douglasové, když tam přišel indián Joe s přítelem. Mluvili o místě, kde by schovali peníze. Jednoho dne se děti rozhodly jít do jeskyně, ale když se vracely, zapomněli tam Becky a Toma. Huck mezitím sledoval indiána Joea a zjistil, že chce zabít paní Douglasovou. Šel tedy pro pomoc, a tak ji zachránil. Becky s Tomem chtěli jít domů, ale nemohli najít východ. O několik týdnů později našli indiana Joea mrtvého v jeskyni a Tom s Huckem šli do jeskyně hledat peníze indiána Joea. Našli je a bylo to 12,000 $. Paní Douglasová byla vděčná Huckovi za záchranu a ujala se ho. Chodil do školy, myl se..., ale moc se mu to nelíbilo. Tom ho ale přesvědčil, aby u ní zůstal, aby si s ním mohly všechny děti hrát.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 70 Kč
 2. Dobrodružství Toma Sawyera
  Mark Twain - 1989 - 240 str.
  Tom Sawyer bydlí u tety Polly, protože je sirotek. Nerad chodí do školy a také nerad pracuje. Ale velmi rád prožívá dobrodružství. Jednou v pátek nejde do školy a jeho teta ho potrestá malováním plotu. On vymyslí lest na kamarády a tvrdí, že ho malování plotu baví a že to nesmí dělat jen tak někdo. Chlapci ho přemlouvají, aby mohli také natírat plot. On se tedy „nechá“ přemluvit. Později je teta nadšená natřeným plotem a pustí ho ven. Tam Tom spatří dívku, která se později stane jeho novou spolužačkou. Ona se jmenuje Becky a Tom se do ní zamiluje. Tom se kamarádí s Huckem, chlapcem, který nechodí do školy, nemá rodiče a nemyje se. Jedné noci se Tom a Huck vydali na hřbitov. Byli zde svědky toho, jak indián Joe zavraždil doktora a Muff Potter stál opodál. Chlapci to nikomu neřekli, protože se báli. Jednou se vydali Tom, Huck a Joe Harper, který byl rozzlobený na svou matku, na druhou stranu řeky. Zůstali zde, protože se nemuseli učit a mohli si hrát. Ale když zjistili, že si lidé myslí, že jsou mrtví, tak se vrátili. Ve škole Becky zašpinila učitelovu knihu a Tom to vzal na sebe. Becky mu byla vděčná a přestala se na něho zlobit. O letních prázdninách byl soud s Muffem Potterem. Chlapci mu chtěli pomoct, a tak řekli, co viděli na hřbitově, čímž se prokázala Potterova nevina. Jednou hledali Tom a Huck poklad ve starém domě blízko domu paní Douglasové, když tam přišel indián Joe s přítelem. Mluvili o místě, kde by schovali peníze. Jednoho dne se děti rozhodly jít do jeskyně, ale když se vracely, zapomněli tam Becky a Toma. Huck mezitím sledoval indiána Joea a zjistil, že chce zabít paní Douglasovou. Šel tedy pro pomoc, a tak ji zachránil. Becky s Tomem chtěli jít domů, ale nemohli najít východ. O několik týdnů později našli indiana Joea mrtvého v jeskyni a Tom s Huckem šli do jeskyně hledat peníze indiána Joea. Našli je a bylo to 12,000 $. Paní Douglasová byla vděčná Huckovi za záchranu a ujala se ho. Chodil do školy, myl se..., ale moc se mu to nelíbilo. Tom ho ale přesvědčil, aby u ní zůstal, aby si s ním mohly všechny děti hrát.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 70 Kč
 3. Dobrodružství Toma Sawyera
  Mark Twain - 1989 - 231 str.
   Později je teta nadšená natřeným plotem a pustí ho ven. Tam Tom spatří dívku, která se později stane jeho novou spolužačkou. Ona se jmenuje Becky a Tom se do ní zamiluje. Tom se kamarádí s Huckem, chlapcem, který nechodí do školy, nemá rodiče a nemyje se. Jedné noci se Tom a Huck vydali na hřbitov. Byli zde svědky toho, jak indián Joe zavraždil doktora a Muff Potter stál opodál. Chlapci to nikomu neřekli, protože se báli. Jednou se vydali Tom, Huck a Joe Harper, který byl rozzlobený na svou matku, na druhou stranu řeky. Zůstali zde, protože se nemuseli učit a mohli si hrát. Ale když zjistili, že si lidé myslí, že jsou mrtví, tak se vrátili. Ve škole Becky zašpinila učitelovu knihu a Tom to vzal na sebe. Becky mu byla vděčná a přestala se na něho zlobit. O letních prázdninách byl soud s Muffem Potterem. Chlapci mu chtěli pomoct, a tak řekli, co viděli na hřbitově, čímž se prokázala Potterova nevina. Jednou hledali Tom a Huck poklad ve starém domě blízko domu paní Douglasové, když tam přišel indián Joe s přítelem. Mluvili o místě, kde by schovali peníze. Jednoho dne se děti rozhodly jít do jeskyně, ale když se vracely, zapomněli tam Becky a Toma. Huck mezitím sledoval indiána Joea a zjistil, že chce zabít paní Douglasovou. Šel tedy pro pomoc, a tak ji zachránil. Becky s Tomem chtěli jít domů, ale nemohli najít východ. O několik týdnů později našli indiana Joea mrtvého v jeskyni a Tom s Huckem šli do jeskyně hledat peníze indiána Joea. Našli je a bylo to 12,000 $. Paní Douglasová byla vděčná Huckovi za záchranu a ujala se ho. Chodil do školy, myl se..., ale moc se mu to nelíbilo. Tom ho ale přesvědčil, aby u ní zůstal, aby si s ním mohly všechny děti hrát.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 60 Kč
 4. Dobrodružství Toma Sawyera - Četba pro žáky zákl. škol
  Twain, Mark , ill. Lhoták, Kamil - 1989 - 234 s. str.
  Albatros, Praha 1989, 9. vyd., il.: Lhoták, Kamil
  Stav: Pěkná originální vazba s přebalem
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 29 Kč
 5. Dobrodružství Toma Sawyera - Četba pro žáky zákl. škol
  Twain, Mark , ill. Lhoták, Kamil - 1989 - 234 s. str.
  Albatros, Praha 1989, 9. vyd., il.: Lhoták, Kamil
  Stav: Pěkná originální vazba s přebalem
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 29 Kč
 6. Twain Mark - Dobrodružství Toma Sawyera
  - 1989
  Nakladatel: Albatros, Praha, 1989, 9. vydání Vazba: plátěná s přebalem (trochu pomačkán), uvnitř stav velmi dobrý Ilustrace: Kamil Lhoták ISBN:
  ANTIKnihy (Náchod) - 35 Kč
 7. Dobrodružství Toma Sawyera
  Twain, Mark , ill. Lhoták, Kamil - 1989 - 234 str.
  Vazba: plátěná. Stav: Velmi dobrý. Předsádka, vazba, obálka a ilustrace Kamil Lhoták
  Antikvariát Vltavín (Praha 1) - 70 Kč
 8. Dobrodružství Toma Sawyera
  - 1989
  M. Twain vyd. Albatros, Praha 1989 pevná vazba s obálkou, 234 stran výborný stav ilustrace a obálka - K. Lhoták
  Antikvariát Nerudova (Praha 1) - 300 Kč
 9. Dobrodružství Toma Sawyera
  Mark Twain, 1989 - 1989 - 234 str.
  Dobrodružství Toma Sawyera / Mark Twain, 1989 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, 234 stran
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 49 Kč
 10. DOBRODRUŽSTVÍ TOMA SAWYERA

  Vázaná bez obálky, poškozená vazba, ilustrace Kamil Lhoták, 234 stran.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 40 Kč
 11. stejná vydání

  Dobrodružství Toma Sawyera


  četba pro žáky základních škol
  Dobrodružství Toma Sawyera
  Twain, Mark - 1989 - 234 s. str.
  Albatros, Praha 1989, 9. vyd.
  Antikvariát Ostrov (Havlíčkův Brod) - 30 Kč
 12. Dobrodružství Toma Sawyera
  Twain Mark - 1989
  Albatros 1989. Il. Kamil Lhoták, bez obálky.
  Antikvariát Náchod (Náchod) - 70 Kč
 13. Mark Twain - Dobrodružství Toma Sawyera - poničený obal
  - 1989
  Albatros, 1989 poničený obal
  Antikvariat.xrs.cz [internet] - 60 Kč
 14. Dobrodružství Toma Sawyera
  - 1989 - 240 str.
  Twain M., 1989 vydal Albatros, 240 str., ilustrace K.Lhoták, stav velmi dobrý, vázaná s obálkou, od 10 let
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 47 Kč