Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Děti kapitána Granta.

Verne, Jules
3. vyd. Albatros, 1971. 534, [4] s.
Edice: Podivuhodné cesty ; Sv. 5

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Děti kapitána Granta
  Verne Jules - 1971 - 537 stran str.
  Příběh začíná 24. července 1864, kdy posádka jachty Duncan ulovila v Severním průlivu žraloka kladivouna a v jeho útrobách objevila tři neúplné listiny. Byly napsány francouzsky, anglicky, německy a obsahovaly zprávu o ztroskotání lodi Britania s kapitánem Grantem a posádkou na 37° 11´ jižní šířky. Lord Edvard neváhal a vydal se na palubě lodi Duncan společně s kapitánem Johnem Manglesem, majorem Mac Nabbsem, Mulradym, roztržitým Jacquesem Paganelem, a také s Mary a Robertem Grantovými, dětmi skotského kapitána. Podle listin začali pátrat nejdříve v Jižní Americe. Pochod přes Andy však nepřinesl výsledek, který očekávali. Poté zamířili k břehům Austrálie. Zde se setkali s nálodním Britanie Ayrtonem. Ten je provázel po Austrálii. Vyklubal se z něj však podvodník a vůdce trestanců. Chtěl totiž získat majetek cestovatelů. Nejdříve otrávil koně, a poté těžce zranil Mulradyho. Dokonce se zmocnil dopisu, který měl Mulrady předat kapitánu Manglesovi. Nakonec se cestovatelé i přes velké útrapy dostali na pobřeží a na malé lodi dopluli na Nový Zéland. Zde však padli do rukou lidojedů. Naštěstí je zachránil Robert, který uprchl. Díky Paganelovi se dostali k moři a zde je čekalo velké překvapení. Vody zde křižoval Duncan s v podpalubí uvězněným Ayrtonem. Náhoda přivedla jachtu k malému ostrůvku, kde měl být nálodní vysazen. Jaké však bylo překvapení když zjistili, že ostrov je obydlení třemi trosečníky. Kapitánem Grantem a dvěmi námořníky. Román končí ponecháním Ayrtona na ostrově a šťastným návratem domů.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 100 Kč
 2. Děti kapitána Granta
  Jules Verne - 1971 - 534 str.
  Až do Severního průlivu donesl žralok kusou zprávu o ztroskotání lodi Britania i výzvu nešťastných trosečníků o pomoc. A tak tři neúplné listiny nalezené v útrobách žraloka zavedou jachtu Duncan a její statečnou posádku, odhodlanou pomoci, na bludnou pouť kolem celého světa. Na palubě jachty jsou i Mary a Robert, děti skotského kapitána Granta, který se svou lodí Britania zmizel kdesi v neznámých oceánských pustinách, kde hledal novou vlast pro hladovějící lid své země. Jen úvahy a dohady řídí cestu dětí za otcem po neschůdných cestách, kde číhá plno nesnází, nebezpečí a nejednou i smrt. Víra obou dětí v konečný úspěch výpravy je však nezlomná a přenáší se i na jejich ochránce a přátele až do chvíle radostného setkání s kapitánem Grantem. Tato kniha se stala jednou z nejčtenějších a nejrozšířenějších Vernových knih, které byly i dramatizovány a filmovány. Verne vložil do tohoto prostého, ale napínavého příběhu mnoho zeměpisných, přírodovědných i národopisných poznatků o dalekých krajích, o Jižní Americe, Austrálii a Tichomoří, a jako dobrý znalec lidských povah vykreslil v dětech kapitána Granta opravdové malé hrdiny, kteří jsou i dnes vzorem statečnosti a odvahy.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 50 Kč
 3. JULES VERNE-DĚTI KAPITÁNA GRANTA

  PODIVUHODNÉ CESTY SVAZEK 5. Přeložil a poznámkami opatřil- Mirosla Vlček, obálku navrhl- Josef Prchal, mapky nakreslil-Jaromír Vraštil, vydal- Albatros v Praze 1971, 534 starn, 167 obrázky v textu a 4 přílohami, 3. vydání, velký formát. Vazba pevná celoplátěna bez přebalu (chybí), nese běžné stopy opotřebení, knižní blok- zažloutlé listy, na prvním listě, jméno a adresa v rožku předešlého majitele, nezasahá do textu, velmi dobrý stav.
  Antikvariát u Brouků (Otrokovice) - 169 Kč
 4. Děti kapitána Granta (Podivuhodné cesty sv. 5)
  Jules Verne - 1971 - 544 str.
  ilustrace: původní Riouovy, překlad: Miroslav Vlček, nakladatel: Albatros, Praha, rok vydání: 1971, počet stran: 544, stav: původní vazba s obálkou, pěkně zachováno
  Antikvariát Motýl (Praha 8) - 200 Kč
 5. Děti kapitána Granta
  Jules Verne - 1971 - 538 str.
  Pevná vazba, 538 stran, lehce odřený přebal.
  Antikvariát Opava (Opava) - 90 Kč
 6. Děti kapitána Granta
  Verne, Jules , ill. Riou - 1971 - 534 str.
  Nakladatelská vazba s přebalem, velmi dobrý stav. Obálka při okraji natržená. Na vakátu drobné soukromé věnování.
  Antikvariát u Léona Cliftona (Praha 4) - 120 Kč
 7. Děti kapitána Granta
  Jules Verne , ill. Riouo - 1971 - 534 str.
  Albatros 1971, vynikající
  Antikvariát Palackého (Olomouc) - 140 Kč
 8. Děti kapitána Granta
  Verne Jules
  Albatros Praha 1971, ilustr. Riou, celopl. vazba 534 stran, 8°, natržená obálka, jinak dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 120 Kč
 9. Děti kapitána Granta
  Verne Jules - 1971
  edice Podivuhodné cesty sv. 5
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 120 Kč
 10. Dětí kapitána Granta
  Jules Verne - 1971
  velmi dobrý stav - bez závad
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč
 11. Děti kapitána Granta
  Verne Jules - 1971
  Albatros Praha 1971, 540 str., váz.
  Antik (České Budějovice) - 120 Kč