Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Děti kapitána Granta.

Verne, Jules
3. vyd. Albatros, 1971. 534, [4] s.
Edice: Podivuhodné cesty ; Sv. 5

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Děti kapitána Granta
  Jules Verne - 1971 - 534 str.
  Až do Severního průlivu donesl žralok kusou zprávu o ztroskotání lodi Britania i výzvu nešťastných trosečníků o pomoc. A tak tři neúplné listiny nalezené v útrobách žraloka zavedou jachtu Duncan a její statečnou posádku, odhodlanou pomoci, na bludnou pouť kolem celého světa. Na palubě jachty jsou i Mary a Robert, děti skotského kapitána Granta, který se svou lodí Britania zmizel kdesi v neznámých oceánských pustinách, kde hledal novou vlast pro hladovějící lid své země. Jen úvahy a dohady řídí cestu dětí za otcem po neschůdných cestách, kde číhá plno nesnází, nebezpečí a nejednou i smrt. Víra obou dětí v konečný úspěch výpravy je však nezlomná a přenáší se i na jejich ochránce a přátele až do chvíle radostného setkání s kapitánem Grantem. Tato kniha se stala jednou z nejčtenějších a nejrozšířenějších Vernových knih, které byly i dramatizovány a filmovány. Verne vložil do tohoto prostého, ale napínavého příběhu mnoho zeměpisných, přírodovědných i národopisných poznatků o dalekých krajích, o Jižní Americe, Austrálii a Tichomoří, a jako dobrý znalec lidských povah vykreslil v dětech kapitána Granta opravdové malé hrdiny, kteří jsou i dnes vzorem statečnosti a odvahy.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 50 Kč
 2. JULES VERNE-DĚTI KAPITÁNA GRANTA

  PODIVUHODNÉ CESTY SVAZEK 5. Přeložil a poznámkami opatřil- Mirosla Vlček, obálku navrhl- Josef Prchal, mapky nakreslil-Jaromír Vraštil, vydal- Albatros v Praze 1971, 534 starn, 167 obrázky v textu a 4 přílohami, 3. vydání, velký formát. Vazba pevná celoplátěna bez přebalu (chybí), nese běžné stopy opotřebení, knižní blok- zažloutlé listy, na prvním listě, jméno a adresa v rožku předešlého majitele, nezasahá do textu, velmi dobrý stav.
  Antikvariát u Brouků (Otrokovice) - 169 Kč
 3. Děti kapitána Granta - Jules Verne

  vazba tvrdá celoplátěná, zachovalé, bez obálky 3.vydání, náklad 50 000, 534 stran Až do Severního průlivu donesl žralok kusou zprávu o ztroskotání lodi Britania i výzvu nešťastných trosečníků o pomoc. A tak...
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 33 Kč
 4. Děti kapitána Granta
  Verne, Jules - 1971 - 534 s. str.
  Albatros, Praha 1971, 3. vyd.
  Vazba: originální, vázaná
  Stav: dobrý
  zašlý hřbet, prasklá předsádka
  Antikvariát Česko (Praha 9) - 60 Kč
 5. Děti kapitána Granta
  Verne Jules - 1971 - 535 str.
  výborný stav, vydavatel: Albatros, rok vydání :1971, vydání: 3, ilustrace: Riou, přebal: lehce opotřebovaný, 535 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 120 Kč
 6. Děti kapitána Granta
  Jules Verne , ill. Riouo - 1971 - 534 str.
  Albatros 1971, vynikající
  Antikvariát Palackého (Olomouc) - 140 Kč
 7. Dětí kapitána Granta
  Jules Verne - 1971
  velmi dobrý stav - bez závad
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč