Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Děla míří na Budapešť.

Illés, Béla
4. vyd. Naše vojsko, 1954. 135 s.
Edice: Knižnice vojenských příběhů ; sv. 13
 1. Děla míří na Budapešť - Béla Illés

  Maďar. komunistický spisovatel IIIés prodělal bitvy u Kalininu, Moskvy, Voroněže, Charkova; Karpaty přešel s prvními vojáky Sovět. armády a zúčastnil se dobývání Budapešti. "Svou odysseu vylíčil poutavě a mužně a přitom v pravdě básnicky v této knize". (A. Kraus) - Sovětská armáda oblehla Budapešť a vyzvala město, aby se vzdalo. Avšak parlamentáři byli zavražděni a Němci a maďar. zrádci odmítli se sebevražedným zoufalstvím kapitulovat. Přesto nebyla Budapešť zničena. Zachránil ji Stalin, který na dotaz útočícího generála telegrafoval: "Úkolem sovět. vojenských sil, bojujících kolem Budapešti, není zničit maďarské hlavní město, nýbrž osvobodit hl. město Maďarska." Lid, který by utrpěl bombardováním, není vinen. Viníci, několik tisícovek vykořisťovatelů, budou potrestáni osvobozením tohoto lidu.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 30 Kč
 2. Děla míří na Budapešť
  - 1954
  Béla Illés - 1954 Maďar. komunistický spisovatel IIIés prodělal bitvy u Kalininu, Moskvy, Voroněže, Charkova; Karpaty přešel s prvními vojáky Sovět. armády a zúčastnil se dobývání Budapešti. "Svou odysseu vylíčil poutavě a mužně a přitom v pravdě básnicky v této knize". (A. Kraus) - Sovětská armáda oblehla Budapešť a vyzvala město, aby se vzdalo. Avšak parlamentáři byli zavražděni a Němci a maďar. zrádci odmítli se sebevražedným zoufalstvím kapitulovat. Přesto nebyla Budapešť zničena.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 29 Kč
 3. Děla míří na Budapešť od Béla Illés
  - 1949
  Děla míří na Budapešť od Béla Illés. Maďar. komunistický spisovatel IIIés prodělal bitvy u Kalininu, Moskvy, Voroněže, Charkova; Karpaty přešel s prvními vojáky Sovět. armády a zúčastnil se dobývání Budapešti. "Svou odysseu vylíčil poutavě a mužně a přitom v pravdě básnicky v této knize". (A. Kraus) - Sovětská armáda oblehla Budapešť a vyzvala město, aby se vzda... Vydáno 1949. Stran 135. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 32 Kč
 4. Děla míří na Budapešť
  Illés, Béla - 1954 - 138 str.
  autor bývalý československý občan z Podkarpatské Rusi, přeběhl do Rudé armády a osvobozoval Budapest
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 98 Kč
 5. Děla míří na Budapešť
  Béla Illés - 1954 - 140 str.
  Naše vojsko, Praha, 1954, 4. vydání, obálka a frontispice Miroslav Váša, brožovaný výtisk, mírně odřené a pomačkané desky, 140 stran
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 25 Kč
 6. Děla míří na Budapešť
  - 1954 - 138 str.
  Illés B., 1954 vydal Naše vojsko, 138 str., stav dobrý, brož., válečný román
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 22 Kč