Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Člověk a jeho svět : úvod do studia antropologických věd, základní antropologické otázky, kulturní a sociální antropologie.

Wolf, Josef
[s.n.], 1992. 312 s.
 1. Svět tajemných sil A. C. Clarka
  Simon Welfare, John Fairley - 1992 - 209 str.
  Knižní podoba světoznámého seriálu A. C. Clarka o záhadách.Za hranicemi světa, který můžeme měřit a analyzovat je ještě jiný, tajemnější svět.A právě tento nadvědecký svět pro nás v této knize odhaluje Arthur C. Clarke, jehož brilantní prorocké a varovné povídky čtou miliony lidí. Na jeho pokyn procestovali Simon Welfare a John Fairley 5 světadílů, aby zpovídali svědky podivných událostí a nevysvětlitelných jevů. Rozmlouvali s muži i ženami, kteří viděli obludy z hlubin oceánů a jezer, s těmi, na něž padaly z nebes žáby a ryby, ale i s těmi, kteří viděli neidentifikovatelné létající objekty (UFO), křižující noční oblohu v oslnivém jasu. Mluvili též s cestovateli a horaly, kteří viděli Yettiho, sněžného muže, dlouho ignorovaného jakožto produkt fantazie, i jeho bratrance, Bigfoota/Sasquatche, neboli Velkou stopu, který se krade severoamerickými lesy. Hrozivější události byly mimoto vyhodnocovány v naději, že můžeme shromáždit taková svědectví, jež možná zabrání budoucí katastrofě. Ohnivý předmět z nebes, který v roce 1908 zničil rozsáhlé území sibiřské tajgy, mohl koneckonců srovnat se zemí Paříž, New York nebo Londýn. Kdy máme čekat příští návštěvu?
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 80 Kč
 2. Člověk a jeho svět (Úvod do studia antropologických věd, Základní antropologické otázky, Kulturní a sociální antropologie)
  Josef Wolf - 1992 - 312 str.
  Karlova Univerzita v Praze 1992
  312 str., brožovaná, natržení obálky na hřbetu, jinak dobrý stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 180 Kč