Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Člověk a jeho svět : pro 3. ročník základní školy.

Frýzová, Iva; Komaňská, Renáta; Laštovková, Šárka; Blažková, Jana; Adámková, Petra; il. Budilová, Tereza
Vyd. 1. Didaktis, 2008. 3 sv

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Znamení, Steve a já, Krasojezdkyně, Zatvrzelci - Raymond Khoury, Terri Irwin, Jojo Moyes, William G. Tapply

  1) Raymond Khoury: Znamení
  Na obloze nad jižním pólem se objeví záhadná záře a miliony lidí po celém světě tento jev fascinovaně sledují v televizi. Je to přírodní úkaz, nebo jde o něco nadpřirozeného? Gracie Loganová a její filmový štáb jsou odhodláni znamení sledovat, ať je zavede kamkoli.

  2) Terri Irwinová: Steve a já
  V roce 2008 tragicky zemřel neohrožený „lovec krokodýlů“ Steve Irwin. Jeho žena Terri vypráví, jak se s pohledným Australanem sršícím energií seznámila, jak se do sebe zamilovali a vydali se na společnou cestu životem naplněným vášnivou láskou k přírodě.

  3) Jojo Moyesová: Krasojezdkyně
  V zapadlém koutě Londýna učí bývalý drezurní jezdec Henri Lachapelle svou vnučku Sarah a svého koně „vzdorovat gravitaci“ tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Do jejich života zasáhne katastrofa a čtrnáctileté Sarah nezbývá nic jiného, než se životem protloukat sama.

  4) William G. Tapply: Zatvrzelci
  Bostonský právník Brady Coyne má v rozvodovém řízení zastupovat válečného fotoreportéra v Iráku Guse Shawa. Situace se zkomplikuje Gusovou smrtí, která vypadá jako sebevražda, ovšem Brady ani Gusova sestra, Bradyho dávná láska Alex, si nejsou jistí, zda Gusovi na onen svět někdo nepomohl.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 80 Kč
 2. SAD 2008-02, Svět a divadlo, ročník XIX (číslo 2), Časopis o světě divadla a divadle světa
  - 2008 - 174 str.
  Divadelní ústav v Praze, 2008
  OBSAH: MIROSLAV PETŘÍČEK: Filozofie jako autobiografie těla; HANA BUREŠOVÁ: Čeho si např. kritik nevšimne a co nenapíše, O Vladimíru Franzovi; DUŠAN D. PAŘÍZEK: O Josefu K. a boji, který nelze vyhrát; ISTVÁN L. SÁNDOR: Sezona katony; KRZYSTOF WISNIEWSKI: Ceny Teatru ovládli Andělé; RADKA KUNDEROVÁ: Prostě krásná milenka; ESTER ŽANTOVSKÁ: Všechny polohy hrdiny západu; JITKA PÁLENÍKOVÁ: BB, Burešová v Brně; IVA KLESTILOVÁ: Hu is hu; JIŘÍČERNÝ: Nohavicův Mozartovský double; MICHAELA MOJŽIŠOVÁ: Konwitschneho motýlik; RUDO LEŠKA: Gesamtkunstwerk Zuzany Gilhuus; LENKA ŠALDOVÁ: Klasická opereta v Berlíně a v Drážďanech; BLANKA KŘIVÁNKOVÁ: Česká pornografie a americká terapie; HANA PAVELKOVÁ: LaBUTE
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 60 Kč