Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Claudius bůh a jeho žena Messalina : o strastiplném panování Tiberia Claudia Caesara, ... jak je vylíčil sám, jakož i o jeho zavraždění, ... jak je vylíčili jiní.

Graves, Robert
1. vyd. Odeon, 1972. 427 s.
Edice: Klub čtenářů ; sv. 319

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves Robert - 1972 - 423 stran, 1. vydání str.
  Odeon 1972. 423 stran, 1. vydání stran
  Vlasatec pátý, jenž zotročí stát, zotročí stát proti své vůli. Hlupák to bude, jímž zhrdají všichni. Bude mít vlasů bohatou kštici. Římu dá vodu a na zimu chleba. Zemře pak rukou své ženy neženy ve prospěch svého syna nesyna…Pravila prastará sibylská věštba, již pro její zlověstnost sice už císař Augustus nezařadil do oficiálních římských sbírek proroctví, jež se však přesto splnila. Pátý římský císař Claudius se stal vládcem z donucení, proti svému republikánskému přesvědčení. A tak se alespoň snažil panovat moudře a spravedlivě – samozřejmě v mezích dobového pojetí spravedlnosti –, napravovat státní aparát, zkorumpovaný senát a soudnictví, vymycovat zlořády, dbát o veřejný blahobyt – a leccos se mu dařilo; jeho bystrost a důvtip se osvědčily i ve vojenské strategii, například při tažení proti Británii. Méně už se Claudiovi dařilo v osobním životě; nakonec ho zradili i ti, jimž nejvíc věřil: jeho dlouholetý přítel, židovský král Herodes Agrippa, a jeho nejmilovanější manželka, krásná Messalina. Zavražděním Claudia v roce 54 našeho letopočtu, jímž se uvolnil trůn pro nového císaře, Claudiova adoptivního syna Nerona, uzavírá Graves druhou knihu svého románu – fiktivního Claudiova vlastního životopisu.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 40 Kč
 2. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  - 1972
  R. Graves - 1972 Ve druhé knize historického románu (první díl: Já, Claudius) přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 19 Kč
 3. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves - 1972 - 430 str.
  POPIS:
  STAV: dobrý, obálka u horního okraje mírně roztřepená, viz foto
  POČET STRAN: 430
  VYDÁNÍ: První
  ROK VYDÁNÍ: 1972
  VAZBA: Tvrdá, plátěná s obálkou
  NAKLADATEL: Odeon
  ILUSTRACE: Adolf Born - obálka
  319. svazek edice Klubu čtenářů
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 50 Kč
 4. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert , ill. Born, Adolf - 1972
  Odeon, Praha 1972, 1. vyd., il.: Born, Adolf
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 5. Claudius bůh a jeho žena Messalina : O strastiplném panování Tiberia Claudia Caesara, ... jak je vylíčil sám, jakož i o jeho zavraždění, ... jak je vylíčili jiní
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha 1972, 1. vyd., 427
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Vlasatec pátý, jenž zotročí stát, zotročí stát proti své vůli. Hlupák to bude, jímž ...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 70 Kč
 6. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 422 str.
  Odeon, Praha 1972
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Historický román ze starého Říma je přímým pokračováním románu "Já, Claudius" a sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara až do jeho násilné smrti. Autor zde sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara, který se stal římským imperátorem za pomoci svého přítele Agrippy a vládl až do své násilné smrti v roce 54 n. l. Svoje osudy vypráví ústy autora v čtivém románu, v němž naprosto objektivně a bez samolibosti seznamuje čtenáře nejen se svými drobnými i závažnými státotvornými úspěchy, ale hlavně s celkovou atmosférou doby, v níž se zrodilo křesťanství jako další z historických epoch ve vývoji lidstva.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 30 Kč
 7. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha 1972
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení,obálka poškozena
  Ve druhé knize historického románu (první díl: Já, Claudius) přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin.Vlasatec pátý, jenž zotročí stát, zotročí stát proti své vůli. Hlupák to bude, jímž zhrdají všichni. Bude mít vlasů bohatou kštici. Římu dá vodu a na zimu chleba. Zemře pak rukou své ženy neženy ve prospěch svého syna nesyna… pravila prastará sibylská věštba, již pro její zlověstnost sice už císař Augustus nezařadil do oficiálních římských sbírek proroctví, jež se však přesto splnila.Pátý římský císař Claudius se stal vládcem z donucení, proti svému republikánskému přesvědčení. A tak se alespoň snažil panovat moudře a spravedlivě – samozřejmě v mezích dobového pojetí spravedlnosti – napravovat státní aparát, zkorumpovaný senát a soudnictví, vymycovat zlořády, dbát o veřejný blahobyt – a leccos se mu dařilo; jeho bystrost a důvtip se osvědčily i ve vojenské strategii, například při tažení proti Británii. Méně už se Claudiovi dařilo v osobním životě; nakonec ho zradili i ti, jimž nejvíc věřil: jeho dlouholetý přítel, židovský král Herodes Agrippa, a jeho nejmilovanější manželka, krásná Messalina. Zavražděním Claudia v roce 54 našeho letopočtu, jímž se uvolnil trůn pro nového císaře, Claudiova adoptivního syna Nerona, uzavírá Graves druhou knihu svého románu – fiktivního Claudiova vlastního životopisu.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 30 Kč
 8. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 s. str.
  Odeon, Praha 1972
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: zkosená vazba, trochu po okrajích potrhaný přebal, jinak dobrý
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 50 Kč
 9. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha 1972
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Ve druhé knize historického románu (první díl: Já, Claudius) přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin.Vlasatec pátý, jenž zotročí stát, zotročí stát proti své vůli. Hlupák to bude, jímž zhrdají všichni. Bude mít vlasů bohatou kštici. Římu dá vodu a na zimu chleba. Zemře pak rukou své ženy neženy ve prospěch svého syna nesyna… pravila prastará sibylská věštba, již pro její zlověstnost sice už císař Augustus nezařadil do oficiálních římských sbírek proroctví, jež se však přesto splnila.Pátý římský císař Claudius se stal vládcem z donucení, proti svému republikánskému přesvědčení. A tak se alespoň snažil panovat moudře a spravedlivě – samozřejmě v mezích dobového pojetí spravedlnosti – napravovat státní aparát, zkorumpovaný senát a soudnictví, vymycovat zlořády, dbát o veřejný blahobyt – a leccos se mu dařilo; jeho bystrost a důvtip se osvědčily i ve vojenské strategii, například při tažení proti Británii. Méně už se Claudiovi dařilo v osobním životě; nakonec ho zradili i ti, jimž nejvíc věřil: jeho dlouholetý přítel, židovský král Herodes Agrippa, a jeho nejmilovanější manželka, krásná Messalina. Zavražděním Claudia v roce 54 našeho letopočtu, jímž se uvolnil trůn pro nového císaře, Claudiova adoptivního syna Nerona, uzavírá Graves druhou knihu svého románu – fiktivního Claudiova vlastního životopisu
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 10. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha, velmi dobrý stav, přebal zašpiněný a v krajích odřený, natržený, lehce zažloutlé listy, pův. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 427 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 28 Kč
 11. CLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA MESSALINA
  Robert Graves , ill. kresba na obálce:Adolf Born - 1972 - 427 str.
  vazba tvrdá s obálkou,zachovalé 1.vydání,náklad 103 000,427 stran,překlad - Alena Jindrová-Špilarová
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 5 Kč
 12. Claudius bůh a jeho žena Messalina - O strastiplném panování Tiberia Claudia Caesara, ... jak je vylíčil sám, jakož i o jeho zavraždění, ... jak je vylíčili jiní
  Graves, Robert - 1972 - 427 s. str.
  Odeon, Praha 1972, 1. vyd.
  Stav: Výborná originální vazba s přebalem
  Antikvariát Morava (Brno) - 39 Kč
 13. Robert Graves - Claudius Bůh a jeho žena Messalina
  - 1972 - 427 str.
  Ve druhé knize historického románu (první ...
  Aukro (gladiola_shop, Praha) - 45 Kč (KUP TEĎ)
 14. Robert Graves - Claudius bůh a jeho žena Messalina
  - 1972 - 427 str.
  Ve druhé knize historického románu (první díl: Já, Claudius) přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin. Vlasatec pátý, jenž zotročí stát, zotročí stát proti své vůli. Hlupák to bude, jímž zhrdají. Možnost zaslání přepravní společností PPL, ceník pro kurýrní službu. Osobní odběr je možný na ...
  Aukro (gladiola_shop, Praha) - 30 Kč (KUP TEĎ)
 15. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves - 1972 - 422 str.
  Odeon, Praha, velmi dobrý stav, přebal v okrajích mírně zašpiněn a roztřepen, originál celoplátěná vazba s přebalem, 422 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 24 Kč
 16. CLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA MESSALINA
  Robert Graves , ill. kresba na obálce:Adolf Born - 1972 - 428 str.
  vazba tvrdá s obálkou,zachovalé,lehce natržená 1.vydání,náklad 103 000,428 stran
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 5 Kč
 17. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  R. Graves, 1972 - 1972 - 423 str.
  Claudius bůh a jeho žena Messalina / R. Graves, 1972 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, bez obálky, 1. vydání, 423 stran
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 89 Kč
 18. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972
  , Praha 1972
  Vazba: Pevná s obálkou
  Stav: Obálka mírně ohmataná
  Antikvariát Avion (Liberec) - 40 Kč
 19. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  OCpl. s ob., přel. a poznámky o autorovi napsala Alena Jindrová-Špilarová
  Knížky.com (Praha 1) - 50 Kč
 20. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  OCpl. s ob., přel. a pozn. o autorovi napsala Alena Jindrová - Špilarová
  Knížky.com (Praha 1) - 50 Kč
 21. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Gravers Robert, - 1972 - 427 str.
  427 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 50 Kč
 22. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon 1972, vydání první, pevná vazba, přebal, 427 stran, dobrý stav.
  Antikvariát JANQAS (Česká Třebová) - 40 Kč
 23. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves, Robert - 1972 - 427 str.
  OCpl. s pošk. ob., přel. Alena Jindrová-Špilarová
  Knížky.com (Praha 1) - 30 Kč
 24. Claudius bůh a jeho žena Messalina (1972)
  Graves, Robert - 1972 - 428 str.
  přeložila Alena Jindrová-Špilarová, 1. vydání
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 40 Kč
 25. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha 1972
  427 stran, pův.vazba s přebalem 8°

  Levný antikvariát (Ostrava) - 39 Kč
 26. Claudius bůh a jeho žena Messalina (přímé pokračování Já, Claudius)
  Graves Robert , ill. obálka A. Born - 1972 - 432 str.
  původní vazba s obálkou
  Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov) - 80 Kč
 27. Claudius bůh a jeho žena Messalina


  pozn. ke knize: 1.vydání,obálka mírně ušpiněná
  Antikvariát U Kašny (Opava) - 60 Kč
 28. Graves R. CLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA MESSALINA 1972

  Oděrky na obálce, jinak velmi dobrý stav.
  AntikvaLT Litoměřice (Litoměřice) - 40 Kč
 29. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Graves Robert - 1972 - 427 str.
  Odeon, Praha 1972
  Antikvariát Judaica (Praha 1) - 50 Kč
 30. CLAUDIUS bůh a jeho žena Messalina (3)
  GRAVES Robert - 1972 - 430 str.
  Odeon – Edice : KLUB ČTENÁŘU svazek č.319 1972
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 50 Kč
 31. CLAUDIUS bůh a jeho žena Messalina (2)
  GRAVES Robert - 1972 - 430 str.
  Odeon – Edice : KLUB ČTENÁŘU svazek č.319 1972
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 50 Kč
 32. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves - 1972
  Odeon 1972, bez přebalu
  SOS Knihy (Ostopovice) - 48 Kč
 33. Claudius Bůh a jeho žena Messalina
  - 1972 - 430 str.
  Graves R., 1972 vydal Odeon, 430 str., stav vyhovující (naprasklá vazba uvnitř), vázaná bez obálky, Graves R.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 20 Kč
 34. Claudius bůh a jeho žena Messalinda
  - 1972 - 428 str.
  Graves R., 1972 vydal Odeon, 428 str., stav velmi dobrý, vázaná s obálkou, historický román, Graves R.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 25 Kč
 35. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves, 1972 - 1972 - 429 str.
  Claudius bůh a jeho žena Messalina / Robert Graves, 1972 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, bez obálky, 1. vydání, 429 stran
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 39 Kč
 36. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  Robert Graves, 1972 - 1972 - 428 str.
  Claudius bůh a jeho žena Messalina / Robert Graves, 1972 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, stran 428, původní obálka
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 79 Kč
 37. Claudius Bůh a jeho žena Messalina
  - 1972 - 432 str.
  Graves R., 1972 vydal Odeon, 432 str., stav velmi dobrý, vázaná bez obálky, Graves R.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 28 Kč
 38. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  GRAVES Robert - 1972
  ob.A.Born,plát.vazba S
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 30 Kč
 39. Claudius bůh a jeho žena Messalina
  GRAVES Robert - 1972
  plát.vazba
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 30 Kč