Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Cizinec v cizí zemi.

Heinlein, Robert A
Classic, 1994. 438 s.
Edice: Science fiction ; 12

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Cizinec v cizí zemi brož. ant.
  Heinlein A. Robert - 1994 - 438 str.
  Nakladatel: And Classic Vazba: brož.
  Stav: výborný.
  Robert A. Heinlein, mistr příběhu a kouzelník stylu napsal mnoho skvělých románů. Ale málo platné, Cizinec v cizí zemi je nejlepší. Dojemný a ohromující příběh Michaela Valentina Smitha, člověka z Marsu, totiž není jen strhujícím a vtipným vyprávěním. Je to poselství o podstatě dobra a zla, hovoří o samotných zdrojích lidské činorodosti a síly.
  Muž z Marsu, zároveň superman i velké dítě, člověk, který se znovu učí někdy absurdním zásadám lidské civilizace, patří k velkým postavám světové literatury.
  Kdo by se ubránil sympatiím s ním, dojetím nad jeho nemotorností a obdivu k jeho laskavému srdci?
  Ale ne, nejde o žádnou moralitu. Po několik staletí žila malá lidská komunita na Marsu se zdejšími inteligentními bytostmi. Tyto bytosti jsou však úplně jiné než lidé. Neznají faleš, jsou duchovnější a v mnohém mocnější. Na druhou stranu však pojídat zemřelé je součást místní kultury. Druhá kosmická výprava přiváží jednoho z pomarťanštělých lidí zpět na zem...
  A tady začíná příběh, v němž Smithovi a jeho velkolepě individualistickým přátelům jde o život. Neboť Smith, který je díky zákrutům pozemského práva dědicem nesmírného majetku a jediným vlastníkem Marsu, není vůbec pro byrokratickou pozemskou vládu pohodlný.
  Začíná vyprávění, od něhož se nelze odtrhnout. Zároveň však v divokém a krásném toku děje vyvstávají otázky. Nesmírně vážný a upřímný Michael, který bere všechno doslova, jaksi mimochodem odhaluje stupiditu, falešnost a klamnost mnoha lidských zvyků. Ty neobstojí v konfrontaci s jinou kulturou. Marťan ukazuje lidem, v čem nejsou lidmi.
  Ne nadarmo se Cizinec v cizí zemi stal kultovní knihou pro všechny ty, kteří se nechtějí spokojit s průměrným životem plným předsudků. Výzva, kterou Marťan přináší zní: "Nebuďte otroky zvyku, používejte srdce a rozum. Buďte dobří, neboť to není nuda."
  Stav: výborný.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 300 Kč
 2. Cizinec v cizí zemi
  Heinlein, Robert A. - 1994 - 438 str.
  And Classic 1994.
  Nakladatelská brož, ucházející stav, čtené.
  Antikvariát u Léona Cliftona (Praha 4) - 100 Kč
 3. CIZINEC V CIZÍ ZEMI,
  HEINLEIN R. A. - 1994
  ROBERT A. HEINLEIN , VYDALO NAKL. AND CLASSIC 1994,
  Chiméra (Ostrava) - 150 Kč