Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Chtěl jsem vám dát svobodu : [Román o Stěpanu Razinovi.

Šukšin, Vasilij Makarovič
1. vyd. Svoboda, 1979. 457, [3] s.
Edice: Členská knižnice nakl. Svoboda

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Chtěl jsem vám dát svobodu od Vasilij Makarovič Šukšin
  - 1979
  Chtěl jsem vám dát svobodu od Vasilij Makarovič Šukšin. Celé druhově a žánrově mnohovrstevnaté dílo Vasilije Makareviče Šukšina spojuje úporná snaha postihnout složité nitro člověka jeho současnosti - a proto se zdá na první pohled nepochopitelné, proč se tento autor vrací zničehonic o 300 let zpátky, aby v románové epopeji znovu oživil slavnou postavu Stěpana (Stěnky) Timofejeviče Razina, vůdce jednoho z největších protifeudálních povstání v Rusku. Vždyť stejný záměr už před ním realizovali mnozí literární tvůrci! V.Šukšin však nejde ve šlépějích A.Čapygina, který ve 20.letech (20.století) vykreslil romantický ideál rolnického rebela, a nepředkládá ani střízlivou sociálně-psychologickou analýzu "razinovštiny", o niž po válce usiloval St.Zlobin. Vědomě také potlačil podbízivou dekorativnost dějových okolností, zafixovanou zejména v četných legendách. Nejnovější literární podoba hrdého kozáka Stěnky je pochopitelná hlavně v kontextu ostatních autorových meditací o člověku 20.století. Šukšinův Razin jedná mnohdy unáhleně, na krutost odpovídá krutostí. Navenek drsný vůdce má ale křehkou, snadno zranitelnou duši, jež se zahlcuje lítostí a bezmezným soucitem se zástupy uražených a ponížených... Vydáno 1979. Stran 457. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 97 Kč
 2. Chtěl jsem vám dát svobodu
  Šukšin Vasilij - 1979 - 455 str.
  Rok vydání: 1979Počet stran: 455Stav: dobrýVazba: Žánr: ruská beletrieTOTO ZBOŽÍ NENÍ V PRODEJNĚ! JEDNÁ SE O TITUL OD EXTERNÍHO DODAVATELE!Pokud nechcete zboží zaslat, ale vyzvednout, je nutné udělat objednávku na osobní odběr.Další informace o zboží rádi poskytneme e-mailem info@mlha.gr nebo telefonicky: +420 776 484 404.For additional information on any of our products, please contact us at: info@mlha.grPOKUD JE POČET KUSŮ 0, ZNAMENÁ TO, ŽE ZBOŽÍ NEMÁME!(Takové zboží lze dohledat z jiných vyhledávačů, ale standardně se již v našem e-shopu nezobrazuje.)
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 66 Kč
 3. Chtěl jsem vám dát svobodu
  - 1979
  V. Šukšin - 1979 Celé druhově a žánrově mnohovrstevnaté dílo Vasilije Makareviče Šukšina spojuje úporná snaha postihnout složité nitro člověka jeho současnosti - a proto se zdá na první pohled nepochopitelné, proč se tento autor vrací zničehonic o 300 let zpátky, aby v románové epopeji znovu oživil slavnou postavu Stěpana (Stěnky) Timofejeviče Razina, vůdce jednoho z největších protifeudálních povstání v Rusku.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 20 Kč
 4. Chtěl jsem vám dát svobodu ; z ruského originálu ... přeložil Jaroslav Piskáček ; ilustroval Zdeněk Mlčoch
  Šukšin, Vasilij Makarovič , ill. Mlčoch,Zdeněk - 1979 - 457 s. str.
  Svoboda, Praha 1979, 1. vyd., il.: Mlčoch,Zdeněk
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Celé druhově a žánrově mnohovrstevnaté dílo Vasilije Makareviče Šukšina spojuje úporná snaha postihnout složité nitro člověka jeho současnosti - a proto se zdá na první pohled nepochopitelné, proč se tento autor vrací zničehonic o 300 let zpátky, aby v románové epopeji znovu oživil slavnou postavu Stěpana (Stěnky) Timofejeviče Razina, vůdce jednoho z největších protifeudálních povstání v Rusku. Vždyť stejný záměr už před ním realizovali mnozí literární tvůrci!V.Šukšin však nejde ve šlépějích A.Čapygina, který ve 20.letech (20.století) vykreslil romantický ideál rolnického rebela, a nepředkládá ani střízlivou sociálně-psychologickou analýzu "razinovštiny", o niž po válce usiloval St.Zlobin. Vědomě také potlačil podbízivou dekorativnost dějových okolností, zafixovanou zejména v četných legendách. Nejnovější literární podoba hrdého kozáka Stěnky je pochopitelná hlavně v kontextu ostatních autorových meditací o člověku 20.století. Šukšinův Razin jedná mnohdy unáhleně, na krutost odpovídá krutostí. Navenek drsný vůdce má ale křehkou, snadno zranitelnou duši, jež se zahlcuje lítostí a bezmezným soucitem se zástupy uražených a ponížených...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 5. Chtěl jsem vám dát svobodu ; z ruského originálu ... přeložil Jaroslav Piskáček ; ilustroval Zdeněk Mlčoch
  Šukšin, Vasilij Makarovič , ill. Mlčoch,Zdeněk - 1979 - 457 str.
  Svoboda, Praha 1979, 1. vyd., il.: Mlčoch,Zdeněk, 457
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Románová epopej novým způsobem zpodobuje vůdce ruského protifeudálního povstání v letech ...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 6. Chtěl jsem vám dát svobodu
  Vasilij Šukšin - 1979 - 460 str.
  Svoboda, Praha, velmi dobrý stav, přebal je více zažloutlý, mírně zašpiněný, drobné trhlinky podlepeny lepenkou, oděrky v okrajích, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 460 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 20 Kč
 7. Chtěl jsem vám dát svobodu
  Šukšin, Vasilij Makarovič - 1979 - 457 s. str.
  Svoboda, Praha 1979, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 50 Kč
 8. Chtěl jsem vám dát svobodu
  Šukšin, Vasilij Makarovič - 1979 - 457 s. str.
  Svoboda, Praha 1979, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 9. Chtěl jsem vám dát svobodu
  Šukšin Vasilij - 1979 - 458 str.
  výborný stav, vydavatel: Svoboda, rok vydání :1979, vydání: 1, ilustrace: Mlčoch Zdeněk, přebal: lehce opotřebovaný, 458 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 65 Kč
 10. Chtěl jsem vám dát svobodu : Román o Stěpanu Razinovi
  Šukšin, Vasilij Makarovič - 1979 - 457 str.
  Svoboda, Praha 1979, 1. vyd., 457
  Vazba: vázaná s obálkou
  Antikvariát Jirásek a spol. (Havlíčkův Brod) - 25 Kč