Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Chrt : Obraz ze života.

Kosmák, Václav
1. vyd. v Bloku. Blok, 1970. 422, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. CHRT - Václav Kosmák

  vazba tvrdá s obálkou, ta je jen lehce poškozená, kniha v pořádku 1.vydání v nakl. Blok, náklad 13 000, 424 stran Román z moravského prostředí v minulém století rozvíjí příběh bezcharakterního prospěcháře a bezcitného sobce, který skončil jako agent rakouské policie. Životopis Václav Kosmák se narodil 5. září 1843 v rodině martínkovského krejčího a kostelníka. Vyšší vzdělání získával nejdříve na německém gymnáziu v Jihlavě. Tamní německé prostředí ho poněmčovalo, avšak nakonec byla to přece jen Jihlava a tamní majálky, kde v něm vzplanul cit vlastenectví; na tato svá studentská léta vzpomíná v četných črtách a povídkách. Dál studoval bohosloví v Brně. Na kněze byl vysvěcen 4. června 1866. Jeho kněžským povoláním prolíná činnost buditelská a spisovatelská. Jeho prvním působištěm byly Moravské Budějovice. Byl jedním z prvních členů tamního vlasteneckého spolku Budivoje. Regionální buditelskou práci vykonával se svým přítelem advokátem Eduardem Špatinkou. V 70. letech působil na Moravskokrumlovsku, posléze na Hustopečsku a konečně v Prosiměřicích u Znojma.Býval označován jako „lidový spisovatel“. Jeho literární dílo není znalcům literatury neznámé. Jeho Obrázky z kukátek vyšly ještě v roce 1983 nákladem 9000 výtisků. Kukátka jsou fejetony či podčárníky a to již samo napovídá, že Kosmákova literární práce souvisela s novinami. Kukátka ve svém původním slova smyslu byly skříňové prohlížeče obrázků, atrakcí, která obstarávala aktuální obrazovou komunikaci a zprostředkovávala vidění neobvyklého, například velkých požárů, neobvyklých zvířat, velkoměst a podobně. V literatuře pak v přeneseném slova smyslu představovala svébytný literární útvar,totožný s fejetonem, ale trefněji pojmenovaný. Kukátka nepsal jenom Kosmák, ale jeho jméno se pro něj stalo synonymem.Kosmák jako kaplan a později farář často střídal působiště a to mu kromě jiného dávalo možnost nahlédnout do stovek nejrůznějších osudů, což využil při psaní kukátek pro moravský katolický Hlas. Velmi dobře znal své čtenáře, a tak psal o věcech pro ně pochopitelných a srozumitelných. Citlivě dokázal reagovat na sociální problémy společnosti. Byl i výborným řečníkem. Zúčastnil se např. táborů lidu u Rosic a u Jevišovic (oba 1871), roku 1888 slavnostně promlouval při otvírání nové budovy školy v Moravských Budějovicích a o pět let tamtéž při otvírání Národního domu.Zemřel v Prosiměřicích 15. března 1898. Zájem čtenářů dokázal, že ještě v letech 1921–1925 vyšlo jedenadvacet svazků jeho sebraných spisů. V rodném Martínkově mu spoluobčané s Jednotou katolických duchovních brněnské diecéze postavili roku 1910 u kostela pomník s plaketou a listy vavřínu; v roce 1925 přibyla pamětní deska též na jeho rodný dům.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 22 Kč
 2. Chrt obraz ze života
  Kosmák Václav - 1970 - 422 str.
  Rok vydání: 1970Počet stran: 422Stav: dobrýVazba: Žánr: beletrieTOTO ZBOŽÍ NENÍ V PRODEJNĚ! JEDNÁ SE O TITUL OD EXTERNÍHO DODAVATELE!Pokud nechcete zboží zaslat, ale vyzvednout, je nutné udělat objednávku na osobní odběr.Další informace o zboží rádi poskytneme e-mailem info@mlha.gr nebo telefonicky: +420 776 484 404.For additional information on any of our products, please contact us at: info@mlha.grPOKUD JE POČET KUSŮ 0, ZNAMENÁ TO, ŽE ZBOŽÍ NEMÁME!(Takové zboží lze dohledat z jiných vyhledávačů, ale standardně se již v našem e-shopu nezobrazuje.)
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 50 Kč
 3. CHRT - OBRAZ ZE ŽIVOTA
  CHRT - OBRAZ ZE ŽIVOTA (Václav KOSMÁK)
  1970, V BLOKU 1. VYDÁNÍ, 424 STRAN CELOPLÁTĚNÁ VAZBA S PŘEBALEM, PŘEBAL OPOTŘEBENÝ, PODLEPENÝ PAPÍROVOU PÁSKOU, KNIHA VELMI DOBRÝ STAV Román z moravského prostředí v devatenáctém století rozvíjí příběh bezcharakterního prospěcháře a bezcitného sobce Isidora, který udělá vše pro to, aby se měl sám co nejlépe. Lidé v okolí mu slouží jen jako nástroje, jak toho dosáhnout. Skončil jako agent rakouské policie.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 69 Kč
 4. Chrt od Václav Kosmák
  - 1970
  Chrt od Václav Kosmák. Román z moravského prostředí v minulém století rozvíjí příběh bezcharakterního prospěcháře a bezcitného sobce, který skončil jako agent rakouské policie. Vydáno 1970. Stran 422. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 87 Kč
 5. Chrt
  Kosmák Václav - 1970 - 423 str.
  velmi dobrý stav, vydavatel: Blok, rok vydání :1970, vydání: 1, přebal: opotřebovaný, 423 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 50 Kč
 6. Chrt
  - 1970 - 422 str.
  Kosmák V., 1970 vydal Blok, 422 str., stav dobrý, vázaná bez obálky, obraz ze života, Kosmák V.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 20 Kč