Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Časovost a smrtelnost III : studie k časové konstituci lidské existence - cesty Heideggerova myšlení.

Novotný, Jaroslav; Pětová, Marie; Benyovszky, Ladislav
Vyd. 1. Togga, 2010. 158 s.
Edice: Scholia

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Časovost a smrtelnost III.
  Jar. Novotný * Marie Pětová * Ladislav Benyovszky - 2010
  Studie k časové konstituci lidské existence – cesty Heideggerova myšlení. Ve třetím díle studií Časovost a smrtelnost jsou předloženy tři vhledy do Heideggerovy myšlenkové cesty. V prvním se obšírně sleduje a interpretuje Heideggerův pokus o dopracování problematiky Bytí a času (1927) v jeho přednáškách Základní problémy fenomenologie (1927). Zde však Heideggerova fundamentální ontologie začíná narážet na své vlastní meze, což posléze vede k postupné proměně Heideggerova přístupu k otázce souvislosti času a bytí. První výraznou podobu proměny Heideggerova myšlení pak sleduje v základních rysech druhý překládaný vhled, který vychází z Heideggerových Příspěvků k fi losofi i (1936). Třetí vhled pak na základě Heideggerových textů konce 30. a ze 40. let 20. století důsledně interpretuje dosah tohoto jinak promýšleného vztahu bytí a času pro porozumění lidské smrtelnosti a počáteční zřejmosti. Vydalo nakl. Togga, Praha 2010, brožovaná, 160 stran, vydání první, rozměry: 12 × 19 cm. Stav velmi dobrý (viz foto). EAN: 9788087258514.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 2. Časovost a smrtelnost I.-III.
  Jaroslav Novotný (ed.), Jakub Marek (ed.), Ladislav Benyovszky, Jaroslav Novotný a Marie Pětová - 2011 - 338+178+158 str.
  Togga 2011 Stav: vynikající
  Čas, časovost a smrtelnost příslušejí k základním konstitutivním určením lidství a přiměřeně tomu mají i své místo v tradici západního metafysického myšlení, ze kterého vyrůstá i náš dnešek určovaný vědou a technikou. K základní fenomenální bázi časovosti, smrtelnosti a dalších souvisejících fenoménů se koncentrují studie obsažené v této publikaci. Jejich záměrem je ukázat v různém zohlednění základní konstituci těchto fenoménů a jejich
  Antikvariát Palackého (Olomouc) - 300 Kč
 3. Časovost a smrtelnost III.
  Novotný Jaroslav, Pětová Marie, Benyovszky Ladislav , ill. -- - 2010 - 158 str.
  orig. brož - Studie k časové konstituci lidské existence - cesty Heideggerova myšlení. Pěkný stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 120 Kč