Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Božská komedie.

Dante Alighieri
1. vyd. Vyšehrad, 1952. 544, [2] s.
Edice: Živý odkaz světa ; sv. 28

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Božská komedie
  Dante Alighieri - 1952
  544 s. : il. ; 25 cm Dantova pouť třemi krajinami středověkého zásvětí (Peklo, Očistec, Ráj) symetricky komponovaná na symbolické číslo 3 v l. 1314-1321, tvoří rozhraní nazírání středověkého a novověkého. Engels, oceňuje básníka, napsal: "Konecfeudál. středověku a úsvit součas. kapitalist. doby je vyznačen jednou obrovitou postavou. Je jí Ital Dante ...". Tak se uzavírá celý středověký svět, poznamenaný obludnou spekulací Tomáše Akvinského a symbolikou církevní, jakož i ptolemajsko-křesťanským výkladem země a vesmíru - a otevírá se svět nový, přihlížející k individuálnímu a konkrétnímu. Básník provázen na své pouti Vergiliem, setkává se v pekle i se svými polit. odpůrci a v přibližování se čirému rozjímání je veden v Fáji svou zesnulou láskou Beatricí Portinari. Nový čes. překlad zdobený anonym. ilustracemi ital. 15. stol. pokračuje v řadě, začaté u nás Douchou, Vrchlickým, Vrátným a vykladači Danta - Bouškem a Šaldou.
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 400 Kč
 2. Božská komedie Dante Alighieri
  - 1952 - 544 str.
  Vrcholné Dantovo dílo, v němž hlavní postava prochází postupně Peklem, Očistcem, provázený Vergilliem, i Rájem, kde je mu průvodkyní jeho zesnulá drahá Beatrice, aby se nakonec navrátil na zemi. Epos se skládá celkem ze stovky zpěvů, první zpěv Pekla je úvodem k celému eposu, dále pak obsahuje každá část třicet tři zpěvů. Celkem má Komedie 14 233 veršů. Zpěvy jsou napsány tercinami, tj. trojveršovými strofami: tercína je druh strofy (neboli sloky) sestávající ze tří deseti-, v případě tzv. ženského zakončení jedenáctislabičných veršů, pocházející z Itálie (poprvé se objevuje právě v Komedii) s důmyslným rýmovým schématem aba-bcb-cdc-ded. Triadická struktura umožňuje výstavbu děje ve schématu teze - antiteze - synteze. Je možné, že trojveršové schéma vzniklo po vzoru Nejsvětější trojice. Po Dantově vzoru jí začali užívat i Petrarca a Boccaccio. Navazuje na provensálský sirventés.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 415 Kč
 3. Božská komedie - Dante Alighieri - 1952
  Svoboda
  Na přední desce několik skvrnek. Vrcholné Dantovo dílo, v němž hlavní postava prochází postupně Peklem, Očistcem, provázený Vergilliem, i Rájem, kde je mu průvodkyní jeho zesnulá drahá Beatrice, aby se nakonec navrátil na zemi. Epos se skládá celkem ze stovky zpěvů, první zpěv Pekla je úvodem k celému eposu, dále pak obsahuje každá část třicet tři zpěvů. Celkem má Komedie 14 233 veršů.
  Adero (Praha 1) - 230 Kč
 4. Božská komedie
  Alighieri Dante , ill. čb. il. - 1952 - 544 str.
  OCpl. - Obálka chybí, vazba mírně pošpiněná, na hřbetě vybledlá. Na přední předsádce nalepen ex libris. Dobrý stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 400 Kč
 5. Božská komedie
  Dante Alighieri - 1952 - 544 str.
  Vyšehrad, Praha 1952
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Pěkný,mírně poškozená obálka
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 500 Kč
 6. Božská komedie
  Alighierie Dante - 1952
  Vyšehrad 1952, obálka potrhaná
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 460 Kč
 7. Božská komedie
  Dante Alighieri - 1952
  Vyšehrad 1952
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 500 Kč
 8. Božská komedie
  Dante Alighieri - 1952
  Vyšehrad 1952
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 500 Kč
 9. Božská komedie
  DANTE Alighieri - 1958
  A 4, překl. Babler, il. Sandro Botticelli, ob. není
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 470 Kč