Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Blázen Jeho Veličenstva.

Kross, Jaan
1. vyd. Lidové nakladatelství, 1985. 327 s.
Edice: Proudy. Velká řada ; 23

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Blázen jeho veličenstva od Jaan Kross
  - 1985
  Blázen jeho veličenstva od Jaan Kross. Strhující vylíčení dilematu, do kterého se dostane každý člověk v blízkosti moci, o níž ví, že je špatná, ale bojí se jí vzepřít. Děj knihy, v češtině známé pod názvem "Blázen jeho veličenstva", se odehrává v 19.století, kdy se hlavní hrdina estonský baron Timo von Bock, plný romantických ideálů, zamiluje do mladé dívky, která u něho pracuje jako pokojská. S touto dívkou se posléze i ožení, následně propouští všechny nevolníky na jeho panství a píše dopis carovi, v kterém kritizuje tehdejší společenské poměry. Za tento čin je uvězněn. Po devíti letech ve vězení je prohlášen za šíleného a převezen do domácího vězení na jeho panství. Tam ale každý jeho krok pečlivě sledují příbuzní, kteří jsou loajální carovi. Baron nakonec umírá za velmi záhadných okolností. Vydáno 1985. Stran 326. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 87 Kč
 2. Blázen jeho veličenstva - Jaan Hross

  Strhující vylíčení dilematu, do kterého se dostane každý člověk v blízkosti moci, o níž ví, že je špatná, ale bojí se jí vzepřít. Děj knihy, v češtině známé pod názvem Blázen jeho veličenstva se odehrává v 19.století, kdy se hlavní hrdina estonský baron Timo von Bock, plný romantických ideálů, zamiluje do mladé dívky, která u něho pracuje jako pokojská. S touto dívkou se posléze i ožení, následně propouští všechny nevolníky na jeho panství a píše dopis carovi, v kterém kritizuje tehdejší společneské poměry. Za tento čin je uvězněn. Po devíti letech ve vězení je prohlášen za šíleného a převezen do domácího vězení na jeho panství. Tam ale každý jeho krok pečlivě sledují příbuzní, kteří jsou loajální carovi. Baron nakonec umírá za velmi záhadných okolností.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 60 Kč
 3. Blázen jeho veličenstva
  - 1985
  J. Kross - 1985 Strhující vylíčení dilematu, do kterého se dostane každý člověk v blízkosti moci, o níž ví, že je špatná, ale bojí se jí vzepřít. Děj knihy, v češtině známé pod názvem "Blázen jeho veličenstva", se odehrává v 19.století, kdy se hlavní hrdina estonský baron Timo von Bock, plný romantických ideálů, zamiluje do mladé dívky, která u něho pracuje jako pokojská. S touto dívkou se posléze i ožení, následně propouští všechny nevolníky na jeho panství a píše dopis carovi, v kterém kritizuje
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 34 Kč
 4. Blázen jeho veličenstva od Jaan Kross
  - 1985
  Blázen jeho veličenstva od Jaan Kross. Strhující vylíčení dilematu, do kterého se dostane každý člověk v blízkosti moci, o níž ví, že je špatná, ale bojí se jí vzepřít. Děj knihy, v češtině známé pod názvem "Blázen jeho veličenstva", se odehrává v 19.století, kdy se hlavní hrdina estonský baron Timo von Bock, plný romantických ideálů, zamiluje do mladé dív.... Vydáno 1985. Stran 327. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 5. Blázen Jeho Veličenstva
  Kross, Jaan - 1985 - 327 s. str.
  Lidové nakladatelství, Praha 1985, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 70 Kč
 6. Blázen Jeho Veličenstva
  Kross, Jaan - 1985 - 327 s. str.
  Lidové nakladatelství, Praha 1985, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Strhující vylíčení dilematu, do kterého se dostane každý člověk v blízkosti moci, o níž ví, že je špatná, ale bojí se jí vzepřít. Děj knihy, v češtině známé pod názvem "Blázen jeho veličenstva", se odehrává v 19.století, kdy se hlavní hrdina estonský baron Timo von Bock, plný romantických ideálů, zamiluje do mladé dívky, která u něho pracuje jako pokojská. S touto dívkou se posléze i ožení, následně propouští všechny nevolníky na jeho panství a píše dopis carovi, v kterém kritizuje tehdejší společenské poměry. Za tento čin je uvězněn. Po devíti letech ve vězení je prohlášen za šíleného a převezen do domácího vězení na jeho panství. Tam ale každý jeho krok pečlivě sledují příbuzní, kteří jsou loajální carovi. Baron nakonec umírá za velmi záhadných okolností.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 70 Kč
 7. Blázen Jeho Veličenstva.
  Kross, Jaan - 1985 - 327 s. str.
  Lidové nakladatelství, Praha 1985, 1. vyd.
  Vazba: pevná s přebalem
  Stav: Pěkná originální vazba s přebalem
  Antikvariát Morava (Brno) - 65 Kč
 8. Blázen jeho veličenstva
  Jaan Kross, 1985 - 1985 - 328 str.
  Blázen jeho veličenstva / Jaan Kross, 1985 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, 1. vydání, 328 stran
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 69 Kč
 9. Blázen jeho veličenstva-Jaan Kross
  - 1985 - 324 str.
  Blázen jeho veličenstva-Jaan Kross vydáno 1985 stran ...
  Aukro (odstavne, Olešnice) - 35 Kč (KUP TEĎ)
 10. Blázen jeho veličenstva
  Jaan Kross , ill. přel.: V. Macura - 1985
  Lidové nakladatelství 1985, přel.: V. Macura
  velmi dobrý stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 75 Kč
 11. Kross Jaan - Blázen jeho veličenstva

  Edice Proudy, Velká řada, sv. 23.
  ANTIKnihy (Náchod) - 60 Kč