Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Architektura a výtvarné umění v Brně 1948-1983 : výstava na počest 35. výročí vítězství československého pracujícího lidu v únoru 1948 : Dům umění města Brna 11.října-13.listopadu 1983.

ed. Čubrda, Zdeněk
Dům umění města Brna, 1983. 1 nestránkovaný sv., 39 fotogr. na příl
 1. Tuš a akvarel * Kuře Píp
  Petr Poš - 1944
  Výtvarník Petr Poš se proslavil hlavně návrhy pro několik pohádek z animované série Fimfárum, za něž získal dva České lvy. Celkem se podílel na zhruba dvacítce animovaných filmů a ilustroval víc než 30 knih, tvořil ale také plakáty nebo litografie. Petr Poš se narodil 2. ledna 1944. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval filmovou a televizní grafiku u Adolfa Hoffmeistera, získal stáž na Královské akademii v Bruselu. Počátkem 90. let na VŠUP po tři roky vyučoval. Jak před lety prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas, na práci výtvarníka ho nejvíc těšila svoboda. „Vezmu si kus papíru, tužku a můžu naprosto svobodně deformovat nebo formovat to, co si myslím, co mě napadá,“ říkal. Tvorbou Jana Wericha byl Poš zaujatý už na studiích. Jako absolventský snímek na VŠUP na motivy jedné z Werichových pohádek v knize Fimfárum natočil krátký film Jednoslabičný příběh. Za film Lakomá Barka dostal Poš v roce 1987 Cenu Jiřího Trnky. Českého lva získal v roce 2002 za nejlepší výtvarné řešení filmu Fimfárum Jana Wericha a o čtyři roky později za Fimfárum 2 za nejlepší výtvarný počin. Byl také držitelem řady čestných uznání za ilustrované knížky a plakáty. Petr Poš zemřel 1. 5. 2015. Ilustrační kresba 1983. Signováno. Rozměry: 166 x 192 mm. Velmi dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 1200 Kč
 2. Tuš a akvarel * Medvídek Ťapka
  Petr Poš - 1944
  Výtvarník Petr Poš se proslavil hlavně návrhy pro několik pohádek z animované série Fimfárum, za něž získal dva České lvy. Celkem se podílel na zhruba dvacítce animovaných filmů a ilustroval víc než 30 knih, tvořil ale také plakáty nebo litografie. Petr Poš se narodil 2. ledna 1944. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval filmovou a televizní grafiku u Adolfa Hoffmeistera, získal stáž na Královské akademii v Bruselu. Počátkem 90. let na VŠUP po tři roky vyučoval. Jak před lety prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas, na práci výtvarníka ho nejvíc těšila svoboda. „Vezmu si kus papíru, tužku a můžu naprosto svobodně deformovat nebo formovat to, co si myslím, co mě napadá,“ říkal. Tvorbou Jana Wericha byl Poš zaujatý už na studiích. Jako absolventský snímek na VŠUP na motivy jedné z Werichových pohádek v knize Fimfárum natočil krátký film Jednoslabičný příběh. Za film Lakomá Barka dostal Poš v roce 1987 Cenu Jiřího Trnky. Českého lva získal v roce 2002 za nejlepší výtvarné řešení filmu Fimfárum Jana Wericha a o čtyři roky později za Fimfárum 2 za nejlepší výtvarný počin. Byl také držitelem řady čestných uznání za ilustrované knížky a plakáty. Petr Poš zemřel 1. 5. 2015. Ilustrační kresba 1983. Rozměry: 132 x 172 mm. Velmi dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 1200 Kč
 3. L'art du verre en Europe
  Olga Drahotová (francouzsky) - 1983 - 232 str.
  Jazyk: francouzskyRok vydání: 1983 Vazba: vázaná s přebalemPočet stran: 232Stav knihy: přebal roztržený a vložený do knihy, jinak pěkná
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 296 Kč