Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Alma mater.

Tilschová, Anna Maria; Krejčí, Karel
Vyd. 4. Československý spisovatel, 1955. 247 s.
Edice: Dílo Anny Marie Tilschové ; sv. 10

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Alma Mater
  Anna Maria Tilschová - 1955 - 247 str.
   Autorka v něm zobrazila prostředí buržoasní inteligence, nejvyšších představitelů lékařské fakulty Karlovy university a vylíčila nejen jejich vztahy na akademické půdě staroslavného učení, kam zaznívá ohlas studentských demonstrací, vyvolaných stále se zhoršující materiální situací mladé inteligence, ale věnovala svou pozornost i problémům soukromého života těchto významných postav. Středem románu jsou dva rivalové, přednostové chirugických klinik. U profesora Wagnera je nadprůměrný rozvoj intelektu spojen s vyrovnanou povahou, která dovede nekonvečně a poctivě formovat život svůj i svého okolí. U druhého vynikajícího chirurga, jemuž studenti přezdívají "řezník", je nesporná intelektuální a odborná výše v rozporu s bezohledným a brutálním charekterem a výstředním způsobem života.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 40 Kč
 2. Alma Mater
  Anna Maria Tilschová - 1955 - 247 str.
  Román, vydaný po prvé r. 1934, spadá svým vznikem do vrcholného období tvorby A.M. Tilschové. Autorka v něm zobrazila prostředí buržoasní inteligence, nejvyšších představitelů lékařské fakulty Karlovy university a vylíčila nejen jejich vztahy na akademické půdě staroslavného učení, kam zaznívá ohlas studentských demonstrací, vyvolaných stále se zhoršující materiální situací mladé inteligence, ale věnovala svou pozornost i problémům soukromého života těchto významných postav. Středem románu jsou dva rivalové, přednostové chirugických klinik. U profesora Wagnera je nadprůměrný rozvoj intelektu spojen s vyrovnanou povahou, která dovede nekonvečně a poctivě formovat život svůj i svého okolí. U druhého vynikajícího chirurga, jemuž studenti přezdívají "řezník", je nesporná intelektuální a odborná výše v rozporu s bezohledným a brutálním charekterem a výstředním způsobem života.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 20 Kč
 3. Alma Mater A. M. Tilschová
  - 1955
  Vydavatelství, nakladatelství: Českosl. spisovatel 1955 ‌ Počet stran: 248 ‌ Stav: Dobrý stav. Mírně zašlé desky ‌ Ilustrace, přílohy:  obálka a vazba L. Jiřincová ‌ klíčová slova, poznámky:  Kniha je na externím skladě sv. X.
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 60 Kč
 4. Alma Mater
  - 1955
  A. M. Tilschová - 1955 Autorka v románu zobrazila prostředí buržoasní inteligence, nejvyšších představitelů lékařské fakulty Karlovy university a vylíčila nejen jejich vztahy na akademické půdě staroslavného učení.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 10 Kč