Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Afrika snů a skutečnosti. 1. díl.

Hanzelka, Jiří; Zikmund, Miroslav
4. vyd., (v Orbisu 3. vyd.). Orbis, 1955. 239, [1] s.
Edice: Poznání světa
 1. Afrika snů a skutečnosti 3 od Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund
  - 1955
  Afrika snů a skutečnosti 3 od Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund nás seznamují s Afrikou dneška, zbavenou ilusí a vysněných představ. Ukazují čtenáři i její historii, její přírodní krásy a zajímavosti. 3. svazek cestopisu vede po stopách burských osadníků k mysu Dobré naděje, územím Jihoafrické unie, Basutskem a Natalem do Durbanu a Kapského Města. Svůj závěrečný dojem o Africe shrnují autoři takto: "Dnešní Afrika to je sopka jejíž podzemí se otřásá strašlivou, dodnes ještě spoutanou silou. Ale i tato sopka vybuchne a její čistý plamen sežehne všechno nečisté, sobecké a nemravné, co sem nanesli samozvaní vládcové z Evropy a jejich novodobí soupeři z Ameriky." Vydáno 1955. Stran 231. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 147 Kč
 2. Afrika snů a skutečnosti I
  Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund - 1955
  238 s. První svazek cestopisného díla o Africe líčí dojmy a poznatky autorů při jejich cestě automobilem z Prahy přes Bavory, Švýcarsko a jižní Francii a pak z Casablancy po severoafrickém pobřeží, Marokem, Alžírem, Tunisem, Tripolskem, Cyrenaikou do Alexandrie a Káhiry, Port Saidu, podél Nilu do Sudanu a Eritreje. Všímají si nejen všedního života domorodého obyvatelstva a exotických mocností, vyprávějí o vykořisťování afrického obyvatelstva i o osvobozenském hnutí koloniálních národů. Chybí přebal!
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 90 Kč
 3. Afrika snů a skutečnosti 1 od Jiří Hanzelka
  - 1955
  Afrika snů a skutečnosti 1 od Jiří Hanzelka. Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund nás seznamují s Afrikou dneška, zbavenou ilusí a vysněných představ. Ukazují čtenáři i její historii, její přírodní krásy a zajímavosti. 1. svazek cestopisného díla o Africe líčí dojmy a poznatky autorů při jejich cestě automobilem z Prahy přes Bavory, Švýcarsko a jižní Francii a pak z Casablancy po. Vydáno 1955. Stran 237. Bez přebalu. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 89 Kč
 4. Afrika snů a skutečnosti III
  Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund , ill. František Přikryl - 1955 - 232 str.
  Orbis 1955. 232 stran, ilustrátor: František Přikryl
  Stav: zachovalá, desky pomalované a několik listů také
  graficky upravil Václav Rein
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 120 Kč
 5. HANZELKA & ZIKMUND - Afrika snů a skutečností
  - 1955 - 240 str.
  PŘI ZÁJMU O VÍCE POLOŽEK Z MÉ NABÍDKY , POŠTOVNÉ STÁLE JEN - 50 Kč !!! Bez přebalu. Plátěná vazba ušpiněná. Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund nás seznamují s Afrikou dneška, zbavenou ilusí a vysněných představ. Ukazují čtenáři i její historii, její přírodní krásy a zajímavosti. 1. svazek cestopisného díla o Africe líčí dojmy a poznatky autorů při jejich cestě automobilem z Prahy přes Bavory, Švýcarsko a jižní Francii a pak z Casablancy po severoafrickém pobřeží, ... [více]
  Aukro (jirkamc5, Přerov) - 60 Kč (KUP TEĎ)
 6. Afrika snů a skutečnosti I-III
  Hanzelka, Jiří - Zikmund, Miroslav , ill. Přikryl, František - 1955
  vázaná, 3 svazky s potrhanými přebaly
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 300 Kč