Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

25 let : nástin vývoje a stručná činnost Sirotčího spolku - Okresní péče o mládež pro Velké Brno za 25 let (1913-1937).

Okresní péče o mládež, 1938. s. 11-20
 1. Lázeňské dobrodružství
  Roman Ráž - 1938 - 336 str.
  Mohutná románová freska známého autora připomíná sto let od vypuknutí vojenského konfliktu, označovaného jako I. světová válka. Roman Ráž zde zachycuje její pohnuté dny i následná tři léta bojů levice s pravicí o charakter nového čs. státu. Na pozadí historických událostí rozvíjí příběh vídeňské Češky Marie Klánské, která odchází do rodících se moravských lázní Slaňan, kde prožívá nejen své problematické manželství, mateřství, novou lásku i ztrátu všech životních jistot, hlavně však „dobrodružná“ léta války, tolik měnící lidské charaktery. Román postihuje útrapy prostých lidí v zázemí i na frontě, nabízí pohled na vývoj války na srbské i ruské frontě, ale i na osudy zběhů v trestaneckém táboře na italské frontě v Dolomitech. Strhující líčení vídeňského života v předválečném bezstarostném Kaiserstadtu i nevyjasněných politických cílů v Čechách je vystřídáno obrazem válečných útrap celé monarchie, jejím rozpadem i kritikou neschopnosti nového čs. státu vyřešit nezaujatě a demokraticky vztah české většiny k německé menšině, což se pak tragicky projevilo v roce 1938. Vydal Jiří Tomáš - nakladatelství AKROPOLIS, Praha 2014. Vydání první, stran 336. Původní pevná vazba s přebalem. Stav perfektní.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 2. Osudy bubeníkovy - Arkadij Gajdar

  Pro čtenáře od 9 let. Napínavá povídka o chlapci Serjožovi,jmenovaným hlavním bubeníkem čtvrtého pionýrského oddílu v Moskvě,který v osmi letech přišel nejdříve o maminku,nešťastnou náhodou se utopila v řece Volze a ve dvanácti letech zavřeli tatínka do vězení za zpronevěru.V patnácti se macecha opět vdala a odcestovala s novým manželem na Kavkaz.Serjoža zůstal náhle sám a opuštěn jen se svými vzpomínkami na otce a sto padesáti rubli na živobytí..Dostal se do špatné společnosti kdy se musel naučit rozlišovat dobré od špatného,rozlišit lháře a podvodníky od dobrých a poctivých lidí..Tento příběh se odehrál v SSSR někdy roku 1938.Pozorujíc dobře život kolem sebe,uvědomíme si,že takoví špatní lidé žijí ještě i dnes a je potřeba se naučit proti nim bojovat ostražitostí jako chlapec Serjoža..
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 40 Kč
 3. Slovensko - Země probuzená 1918-1938
  Michal Stehlík - 1918
  Za jaké situace vstoupily tehdejší Horní Uhry roku 1918 do Československa? Jakou roli a představy měli američtí Slováci? Významnou úlohu pro postavení Slovenska měla bezesporu Slovenská žudová strana a osobnost Andreje Hlinky. První republika přinesla slovenské společnosti rozvoj v oblasti hospodářství, sociální infrastruktury, vzdělání, kultury a umění. Od třicátých let nastoupila nová slovenská generace hlásící se o slovo při správě státu. To vše zasazuje publikace s bohatým obrazovým doprovodem, ilustrujícím slovenskou realitu let 1918–1938, do kontextu dramatické mezinárodní situace. Academia, edice První republika, sv. 1. Praha 2015. Původní brož, rozměry: 16 x 23 cm, 191 stran, vydání první. Pěkný stav (viz foto)! EAN: 9788020024053.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 200 Kč
 4. 20 LET REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ 1918-1938,
  UŠÁK O. - 1938
  BAR. LITO, VĚTŠÍ FORMÁT, NEPROŠLÁ SE ZNÁMKOU A RAZÍTKEM, VYDAL JKO PRAHA, AUTOR O. UŠÁK,
  Chiméra (Ostrava) - 100 Kč
 5. 20 let činnosti Kroužku studentů v Bechyni
  . - 1938
  Bechyně, brož
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 200 Kč