Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Autor: Kalista Zdeněk (od "kar")

Stránky: | začátek | cesta | kar
 1. Karel IV.
  Zdeněk Kalista - 1971 - 250 str.
  Vyšehrad 1971. 250 stran
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 135 Kč
 2. Karel IV.
  Zdeněk Kalista - 1971
  Vyšehrad 1971
  SOS Knihy (Ostopovice) - 69 Kč
 3. Karel IV.
  Kalista Z. - 1971
  Vyšehrad 1971
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 100 Kč
 4. Karel IV : jeho duchovní tvář
  Kalista, Zdeněk - 1971 - 253 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1971, 1. vyd., 253 s.
  Vazba: Pevná s obálkou
  Stav: Dobrý
  Antikvariát Avion (Liberec) - 80 Kč
 5. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, pv s o, o. poškoz.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 6. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, pv s o, o. natr.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 80 Kč
 7. Karel IV. Jeho duchovní tvář.
  Kalista Zdeněk - 1971 - 253 str.
  Praha 1971 Vyšehrad. 8°,253s.,váz.
  Velmi dobrý stav.
  Antikvariát Tichý (Praha 4) - 120 Kč
 8. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, původní vazba s obálkou, přebal nepatrně natr.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 135 Kč
 9. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, původní vazba s obálkou, přebal ve hřbetu natržený
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 10. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, původní vazba s obálkou, o. mírně natr.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 11. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971, původní vazba s obálkou, přebal natr.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 12. Karel IV., jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Nakl. Vyšehrad, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 253 stran, 8°. Přebal nepatrně odřený a zašpiněný, dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 13. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk , ill. obraz. doprovod - 1971
  Vyšehrad 1971, obraz. doprovod
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 150 Kč
 14. Karel IV. (Jeho duchovní tvář)
  Kalista Zdeněk - 1971
  Vyšehrad 1971
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 15. Karel IV. Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten odřen, ušpiněn a potrhán, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav (viz obr.)! Rozměry: 14,5 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 16. Karel IV. * Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten odřen, ušpiněn a potrhán, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav (viz obr.). Rozměry: 15,5 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 17. Karel IV. Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971 - 253 str.
  Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1971. Edice Historica. Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. První vydání. Stran 253. Původní celoplátěná vazba s přebalem, stav dobrý(viz obr.). Rozměr 15x21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 18. Karel IV. Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971 - 253 str.
  Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1971. Edice Historica. Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. První vydání. Stran 253. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten lehce odřen, jinak stav dobrý(viz obr.). Rozměr 15x21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 19. Karel IV. * Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav, ušpiněný, odřený a potrhaný přebal (viz obr.). Rozměry: 15,5 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 20. Karel IV. Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971 - 253 str.
  Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1971. Edice Historica. Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. První vydání. Stran 253. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten lehce odřen a natržen, jinak uvnitř stav dobrý(viz obr.). Rozměr 15x21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 160 Kč
 21. Karel IV. * Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav, ušpiněný, odřený a lehce potrhaný přebal (viz obr.). Rozměry: 15,5 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 22. Karel IV. * Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten zašpiněn a odřen, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav (viz obr.). Rozměry: 15 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 23. Karel IV. * Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971
  Velký český král a římský císař znovu a znovu poutá pozornost historiků i čtenářské obce. Proslulý a minulým režimem potlačovaný historik prof. Z. Kalista se nad jeho osobností zamyslel originálním způsobem. Otázal se, na jakých duchovních základech stálo jeho až do současnosti působící dílo politické a kulturní, jaké ideje si zvolil pro svou činnost jako vůdčí, kde získal své obsáhlé vzdělání, pro středověkého vládce tak neobvyklé. Autor poukazuje na velkou roli francouzského prostředí, spolu s italským stojícího v tehdejší Evropě nejvýše, v němž vyrůstal a odkud čerpal tolik podnětů. Mistrně esejisticky napsaná kniha zaujme jak odborníka, tak laického zájemce o českou historii. Nakladatelství Vyšehrad, edice Historica, Praha 1971. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten lehce odřený a mírně potrhaný, 253 stran. Vydání první. Dobrý stav (viz obr.). Rozměry: 15,5 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 24. Karel IV. - Jeho duchovní tvář
  Zdeněk Kalista - 1971 - 253 str.
  253 str., velmi dobrý stav, lehce odřený přebal
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč
 25. Korespondence císaře Leopolda I. s Humprechtem Janem Černínem z Chudenic. Díl I, (Duben 1660 - září 1663)
  Kalista, Zdeněk; Leopold - 1936
  Česká akademie věd a umění 1936
  Antikvariát Brno (Brno, Praha, Zlín) - 140 Kč
 26. Korespondence Zuzany Černíkové
  Kalista, Zdeněk - 1941 - 269 str.
  OPpl. se silně pošk. ob. (podlepená páskou), dopisy Zuzany Černíkové s Janen Černínem z Chudenic
  Knížky.com (Praha 1) - 100 Kč
 27. Korespondence Zuzany Černínové s jejím synem
  Zdeněk Kalista - 1941 - 269 str.
  Melantrich 1941. 269 stran
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 85 Kč
 28. Korespondence Zuzany Černínové z Harasova...
  Zdeněk Kalista (ed.)
  ... s jejím synem Humprechtem Janem Černínem z Chudenic. K vydání připravil a úvodní studií spolu s poznámkami doprovodil doc. dr. Zdeněk Kalista. Melantrich, Praha, nedatováno. Poloplátěná vazba, rozměry: 13 x 20 cm, 269 stran. Velmi slušný stav, odřené a mírně ušpiněné desky a hřbet, vybledlý hřbet (viz foto), razítka knihovny, na straně první ručně napsaný název knihy.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 29. Le théâtre / das Theater / the theatre D37 (E. F. Burian a kolektiv)
  ill. foto F. Kalista, J. Lehovec, úpr. M. Kouřil - 1937 - 98 str.
  1937, foto F. Kalista, J. Lehovec, úpr. M. Kouřil, kroužková vazba, 98 s., francouzský, německý a anglický text
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 3000 Kč
 30. Mládí Humprechta Jana Černína z Chudenic
  Zdeněk Kalista - 1932 - 125 str.
  vyd. nákladem vlastním s přispěním České akademie věd a umění v r. 1932, 269, 125 str., brož.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 700 Kč
 31. Přátelství a osud (Sixty-Eight Publishers, exil)
  Zdeněk Kalista - 1978
  Vzájemná korespondence Jiřího Wolkera a Zdeňka Kalisty. Sixty-Eight Publishers, Toronto, 1978 (49. publikace). Exilové vydání. Původní brož, 283 stran, malá 8°. Velmi dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 2500 Kč
 32. Selské čili sousedské hry českého baroka
  Zdeněk Kalista (ed.) - 1942
  K vydání připravil a úvodní studií spolu s poznámkami doprovodil doc. dr. Zdeněk Kalista. Edice "Odkaz minulosti české", svazek 9. Melantrich, Praha, 1942. Původní brož, originální papírový přebal - mírně odřený, volnější hřbet, 217 stran, rozměr: A5. Dobrý stav (viz obr.).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 240 Kč
 33. Selské čili sousedské hry českého baroka
  Zdeněk Kalista (ed.) - 1942
  K vydání připravil a úvodní studií spolu s poznámkami doprovodil doc. dr. Zdeněk Kalista. Edice "Odkaz minulosti české", svazek 9. Melantrich, Praha, 1942. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, bez přebalu, 217 stran, rozměr: A5. Dobrý stav (viz obr.).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 34. Selské čili sousedské hry českého baroka
  Zdeněk Kalista (ed.) - 1942
  K vydání připravil a úvodní studií spolu s poznámkami doprovodil doc. dr. Zdeněk Kalista. Edice "Odkaz minulosti české", svazek 9. Melantrich, Praha, 1942. Původní brož, 8°, 217 stran. Volný hřbet, zřejmě chybí přebal. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 35. Selské, čili, Sousedské hry českého baroka
  Kalista, Zdeněk - 1942
  Melantrich 1942
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 70 Kč
 36. Selské čili sousedské hry českého baroka
  Kalista , Zdeněk - 1942 - 217 str.
  217 stran, původní vazba 8°, stav velmi dobrý (Č4)
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 97 Kč
 37. Selské čili sousedské hry českého baroka
  připravil Zdeněk Kalista - 1942
  Melantrich 1942
  vázaná, potrhaný přebal, jinak dobrý stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 90 Kč
 38. Selské čili sousedské hry českého baroka
  Kalista Zdeněk (red.) , ill. --- - 1942 - 217 str.
  OBrož. - částečně nerozřezáno, horní konec hřbetu drobně natržený, vzadu obálka protržená a podlepená, jinak pěkný stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 130 Kč
 39. Smuteční kytice
  Kalista Zdeněk - 1929
  Štěpán Jež 1929. Ilustrace E. Frinta.
  Antikvariát D.S. (Praha) - 150 Kč
 40. Smuteční kytice, knihovna Vigilie – podpis
  Kalista, Zdeněk - 1929 - 40 str.
  dedikace jinému básníkovi a podpis autora Zdeňka Kalisty
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 490 Kč
 41. Století andělů a ďáblů
  Kalista Zdeněk - 1994
  H&H, 1994, s vyobrazeními, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 260 Kč
 42. Stručné dějiny Českoslovenka
  Z. Kalista - 1992 - 440 str.
  Vyšehrad 1992, 440 stran, dobrý stav
  Antik-Variat.cz [Karlovice] - 80 Kč
 43. Stručné dějiny československé
  Kalista, Zdeněk - 1947 - 308 s. str.
  Václav Petr, Praha 1947
  Vazba: pevná s obálkou
  Stav: dobrý
  obálka trochu odřená, jinak pěkný stav
  Antikvariát Malý čtenář [internet] - 250 Kč
 44. Stručné dějiny československé
  Zdeněk Kalista - 1947
  Autor: Zdeněk Kalista. Vydavatel: Václav Petr, Praha. Vydáno v roce: 1947. Vazba: vázaná.
  AB Antikvariát (Brno) - 60 Kč
 45. Stručné dějiny československé
  Kalista Zdeněk - 1947 - 306 str.
  Václav Petr, Praha 1947. 306 stran
  Vazba: původní s přebalem 8°
  Stav: dobrý
  1.vydání
  Antikvariát Bílé vrány (Uherské Hradiště) - 100 Kč
Stránky: | začátek | cesta | kar